Tuttnauer stawia na bezpieczeństwo pacjentów i danych. Ochrona urządzeń przed cyberatakami

Tuttnauer wybrał Check Point Quantum IoT Nano Agent® do zabezpieczenia rozwiązania T-Connect, używanego w urządzeniach do sterylizacji medycznej i laboratoryjnej. Rozwiązanie Check Pointa ma zapewnić ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Pojawienie się inteligentnych urządzeń medycznych oznacza rewolucyjną zmianę w opiece zdrowotnej, pozwalając na monitorowanie stanu zdrowia w czasie rzeczywistym, dostosowane do indywidualnych potrzeb opcje leczenia czy lepszy dostęp do opieki medycznej. Jednak zaawansowana łączność tych urządzeń zwiększa ryzyko zagrożeń cybernetycznych. Potrzebne jest zatem zapewnienie bezpieczeństwa usług opieki zdrowotnej, prywatności pacjentów, bezpieczeństwa pacjentów. Mając to na uwadze, we wrześniu 2023 r. FDA opublikowała wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa wyrobów medycznych, podkreślając potrzebę stosowania solidnych środków bezpieczeństwa od fazy projektowania aż po wdrożenie.

– Sektor zdrowia jest głównym celem złośliwych podmiotów. Jesteśmy świadkami nieustannej serii zgłaszanych incydentów, które spowodowały znaczne zakłócenia – mówi Miri Ofir, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Check Point Software Technologies. – Dostawcy i producenci wyrobów medycznych muszą chronić swoje urządzenia, zapewniając ochronę danych pacjentów i bezpieczeństwo.

Tuttnauer jest światowym liderem i innowatorem w branży produkcji wyrobów medycznych, specjalizującym się w systemach czyszczenia, dezynfekcji, sterylizacji i kontroli infekcji. Ich zaawansowane urządzenia w autoklawach, obsługują szeroką gamę placówek opieki zdrowotnej, od szpitalnych sal operacyjnych po centralne oddziały sterylności i kliniki. Urządzenia te obsługują szybkie i zautomatyzowane cykle sterylizacji, co stanowi znaczący postęp w technologii opieki zdrowotnej. Firma Tuttnauer ugruntowała swoją silną pozycję na całym świecie, a jej produkty są instalowane w ponad 350 tys. placówek w 140 krajach.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem, Tuttnauer zabezpieczył swoje urządzenia za pomocą rozwiązania Quantum IoT Nano Agent® firmy Check Point, integrując je z oprogramowaniem. Ta zaawansowana technologia chroni przed różnorodnymi zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak naruszenia kontroli dostępu i uszkodzenia pamięci, bez pogarszania wydajności urządzenia. Stale monitoruje działania urządzeń, aby szybko identyfikować i ograniczać zagrożenia, zachowując prywatność informacji zdrowotnych i integralność urządzeń Tuttnauer.

– Cyberbezpieczeństwo jest niezbędne do ochrony naszych urządzeń, zapewnienia ciągłości działania naszych klientów i spełnienia standardów regulacyjnych. Nasza współpraca z Check Point zwiększa pewność co do bezpieczeństwa naszych urządzeń – mówi Shlomi Sivia, dyrektor ds. oprogramowania w Tuttnauer.