Broken Ranks – fabuła, która wciągnie Cię bez reszty. Czy to najlepsza gra MMORPG 2022 r.?

25000 – tyle mniej więcej osób codziennie odpala Broken Ranks. Tytuł zadebiutował w styczniu 2022 r., a jego popularność jest już na tyle duża, że doczekał się sporej społeczności, spotykającej się na gamerskich eventach. I nic dziwnego, twórcy stale rozwijają świat Taern, dodając nowe zadania, poszerzając mapę i organizując specjalne wydarzenia. Najlepsze MMORPG od studia Whitemoon Games zasłużenie cieszy się uznaniem wśród fanów.

Broken Ranks wśród najlepszych gier MMORPG

Czy ktoś jeszcze nie zna skrótu MMO? Dla pewności rozwiniemy – massively multiplayer online to sposób rozgrywki przez internet, w której udział bierze wiele osób jednocześnie. Czyli klasyczny RPG, ale rozszerzony na skalę światową. W Broken Ranks wchodzisz więc w interakcje nie tylko z NPC-ami, ale również innymi graczami. Walczysz z nimi, handlujesz, a jeśli się z kimś zaprzyjaźnisz, możecie stworzyć drużynę. A co, jeśli jesteś samotnym wilkiem? Również świetnie odnajdziesz się w Taern – tutaj jest miejsce dla każdego.

Polska gra online – znane uniwersum w nowej odsłonie

Broken Ranks wyrosło z The Pride of Taern, gry komputerowej, której premiera odbyła się w 2010 r. Miłośnicy gatunku fantasy i takich tytułów jak Black Desert Online czy Lord of the Rings Online powinni być zadowoleni. 

Z kolei weterani od razu skojarzą system walk i izometryczną mapę z takimi hitami, jak Heroes of Might and Magic czy Baldur’s Gate

Tak jak w przypadku poprzedników, również tutaj mamy do czynienia z walką turową, choć nieco zmodyfikowaną. Na rozplanowanie natarcia masz 10 sekund, lepiej więc skoncentruj się przy wydawaniu punktów ataku i obrony, żeby nie skończyło się to dla Ciebie źle.

Lubisz gry MMO? Zobacz, co Broken Ranks ma dla Ciebie

Widać, że twórcom zależy, żeby jak najwięcej osób poznało niesamowity świat Taern. Dlatego do grania wystarczy darmowe konto. Dzięki niemu podróżujesz po całej mapie i nie ominie Cię żaden boss ani zadanie. Spokojnie wcielisz się w postać należącą do jednej z 7 dostępnych klas i sprawdzisz, o co ten cały szum.

Gra oferuje też założenie konta z abonamentem – w tym przypadku fabularnie nic się nie zmienia, wart uwagi jest za to fakt, że możesz kupować skórki np. dla zbroi. Jeśli jednak nie zależy Ci na kosmetyce, zwykłe konto w niczym Cię nie ograniczy. Grać można w tej chwili na PC, ale wiadomo, że są plany, żeby wprowadzić grę również na aplikację na IOS i Androida.

Rozgrywki PvP, gildie i drużyny – masz wpływ na akcję

Jak to w rasowej grze z gatunku MMORPG również w Broken Ranks możesz stoczyć walkę z innym uczestnikiem. Na mapie są specjalne miejsca przeznaczone do takich potyczek. Oprócz tego dostajesz szansę, żeby zagospodarować część Taern. Jak? Zakładając gildię i urządzając jej siedzibę. W skład takiego miejsca wchodzą: świątynia, wieża do teleportacji, depozyt i inne przydatne dla postaci elementy. 

Jedną z części zabawy są oczywiście dialogi – warto się na nich skupiać i są ku temu co najmniej dwa powody. Po pierwsze widać, że twórcy włożyli w nie sporo pracy i postarali się, by nie była to tylko sucha wymiana zdań. A po drugie – Twoje wybory mają znaczenie. Wczucie się w konwersację pozwoli Ci podjąć odpowiednią decyzję i uniknąć kłopotów.

Zestawienia najlepszych tytułów – miejsce dla Broken Ranks

Czy Broken Ranks znajdzie się w rankingu najczęściej ogrywanych tytułów tuż obok The Elder Scrolls Online albo World of Warcraft? Patrząc na stale przybywających fanów, to wcale nie jest utopia. 

Ponad 25000 dziennych logowań to tak, jakby do gry w jednym momencie usiedli wszyscy mieszkańcy Zakopanego. Dzięki stałemu rozwojowi i zaangażowaniu twórców Broken Ranks ma szanse wejść do topu gier MMORPG.