Pasjans online w pięciu rodzajach. Wybraliśmy najciekawsze gry

Pasjans online. Poznaj nasze najlepsze gry

Pasjans online jako termin Solitaire w formie internetowej jest często błędnie używany w odniesieniu do określonego rodzaju gry karcianej znanej w Wielkiej Brytanii jako Klondike lub Patience. W rzeczywistości istnieje kilka rodzajów gier w pasjansa online. Klondike to wciąż najpopularniejsza wersja gry. W końcu był pierwszym, który wywołał ogromną popularność tego typu gier karcianych po jego włączeniu do oprogramowania Microsoftu na początku lat 90-tych. Jednak kilka innych wersji walczy teraz o to pierwsze miejsce pasjansa. Najpopularniejsze typy pasjansów online mają wiele podobieństw, zwłaszcza że wszystkie są przeznaczone do grania tylko przez jednego gracza (stąd termin Solitaire). Niemniej jednak ich niewielkie różnice sprawiają, że są wyjątkowe i same w sobie stanowią wyzwanie.

Pasjans i jego wpływ na nasz umysł

Solitaire to jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie, ale czym innym jest zabicie czasu? Niezależnie od tego, czy grasz w Klondike Solitaire, czy w inne popularne wersje, takie jak Spider Solitaire lub Freecell Solitaire, za każdym razem, gdy grasz, gra zapewnia wiele zdrowych psychologicznych korzyści.

pasjans ma pozytywny wpływ na zdrowie psychologiczne

Pasjans online jak i w formie tradycyjnej karcianki zapewnia dobry trening umysłowy, a w przeciwieństwie do innych gier, Solitaire nie nudzi Cię. W rzeczywistości wymagająca natura pasjansa sprawia, że ​​jest to odpowiednia gra do treningu umysłowego z jednoczesną zabawą. Strategiczny charakter gry zwiększa zdolność krytycznego myślenia gracza. Ponadto wiele badań wykazało, że może to pomóc w poprawie pamięci graczy. Dlatego w Solitaire można grać bez odrobiny poczucia winy. Jest to gra oparta na umiejętnościach, w której gracz aktywnie uczestniczy, aby wygrać. Ponadto pasjans online oraz w formie rzeczywistej karcianki zwiększają pracę mózgu i wyostrza refleks spostrzegawczy.

Wspomniane powyżej powody sprawiają, że jest jasne, dlaczego ludzie wciąż grają w pasjansa. Gra utrzymała swoją pozycję przez lata dzięki modernizacji i wyzwaniom. Zapewnia łatwy sposób na ucieczkę od nudy, jednocześnie zapewniając, że Twój mózg stanie się jaśniejszy i silniejszy. Jest to świetne narzędzie do jednoczesnego uczenia się umiejętności strategicznych, cierpliwości i zarządzania czasem, a także z zabawą w wolne chwile.

Pasjanse online na komputer i smartfony

AS

Jak każda gra, pasjanse również rozpalają ogień rywalizacji wśród ludzi. Gdy zaczniesz grać w pasjanse online, lub pobierzesz w formie aplikacji na smartfona, nie będzie to już rozrywka w czasie wolnym. Zamienia się w pole bitwy, które chcesz podbić wszelkimi możliwymi sposobami, bez względu na to, w którą wersję pasjansa grasz spośród tak wielu opcji. Ale istnieje konflikt między graczami tej gry karcianej. Niektórzy twierdzą, że jest to czysta gra szczęścia, podczas gdy inni uważają ją za grę opartą na strategicznych umiejętnościach.

Jednak coś więcej utrzymało miłość do gier Solitaire. To jest dostępność tych gier online i w formie aplikacji. Więc teraz nie musisz otwierać komputera, aby uzyskać dostęp do Microsoft Solitaire Collection. Twój iPhone czy iPad wystarczy, aby zaspokoić pragnienie pasjansa!

Oto kilka gier w pasjansa, w które możesz grać na swoim iPhonie, leżąc, popijając herbatę lub w dowolny inny sposób:

1. Klasyczny pasjans to najstarsza gra znana pod różnymi nazwami, takimi jak Patience, Klondike itp. Jest dostępna jako aplikacja internetowa, dzięki czemu można w nią grać w internecie na stronie pasjanse online. Ze względu na prostą rozgrywkę jest to również jedna z najczęściej granych gier. Tak więc, jako początkujący, zawsze dobrze jest rozpocząć przygodę z pasjansem klasycznym, aby poznać rozgrywkę i różne techniki gry.

W prostych słowach, klasyczny pasjans online jak i w wersji tradycyjnej polega na uporządkowaniu w określony sposób potasowanej talii 52 kart. Cóż, to nie jest takie proste, jak się wydaje. Pasjans nazywa się grą mózgową więc wiedz, że musisz uruchomić szare komórki. Bez względu na to, jak prosta jest wersja pasjansa, nadal potrzebujesz trochę burzy umysłu.

Celem jest budowanie kolorów na 4 podstawach od wysokiego do niskiego poziomu, aż wszystkie karty zostaną umieszczone w tych czterech podstawach. Na planszy znajduje się siedem stosów kart, składających się z sześciu zakrytych kart, z których pierwsza jest odkryta. Jest to interesująca gra, która pozwala początkującym graczom uczyć się, cieszyć się i stać się profesjonalistami w świecie pasjansa.

2. Pyramid Solitaire to wyjątkowa wersja pasjansa, w którą możesz grać na swoim iPhonie, aby dobrze się bawić podobnie jak z innym rodzajem pasjansa. Tutaj kluczem jest nie kompilowanie kart w określony sposób. W rzeczywistości jest to całkowite przeciwieństwo twojego poprzedniego postrzegania pasjansa. Zamiast budować stos kolorów, musisz zniszczyć piramidę kart.

Piramida składa się z siedmiu warstw po 28 kart, warstwa podstawowa zawiera siedem kart, a każda warstwa górna zawiera o jedną kartę mniej niż warstwa dolna. Pozostałe karty kładzie się zakryte na dole. Możesz usunąć stosy dwóch kart, jeśli sumują się do 13. Król to jedyna karta, którą można usunąć bez dodawania kolejnej karty, ponieważ jej wartość wynosi 13. Jest to interesująca i zadziwiająca gra, więc jeśli grasz w nastroju, po prostu dla zabicia czasu bez mielenia komórek mózgowych, ta gra może ci pomóc wrócić do lepszej formy.

3. TriPeaks Solitaire to kolejna odmiana pasjansa na androidach, w której rozgrywka polega na usuwaniu kart na stos odpadów, a nie na ich budowaniu. Karty są ustawione na planszy w formie 3 szczytów, z których każdy ma zakryte karty w pierwszych trzech warstwach i zakryte karty w dolnej warstwie. Kolumnę umieszcza się w lewym dolnym rogu planszy.

Celem jest otwarcie wszystkich zakrytych kart i wysłanie wszystkich kart na stos odpadów. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy karta znajduje się o jeden numer powyżej lub poniżej karty na stosie. Jeśli przeniesiesz wszystkie karty ze szczytów na stos odpadów, wygrywasz, nawet jeśli w stosie nadal znajdują się karty. Brzmi interesująco? Naprawdę jest bardzo interesująca. Musisz tylko zorientować się w grze, a wygrana stanie się dla ciebie znacznie łatwiejsza.

4. Wśród wszystkich innych odmian pasjansa, Spider Solitaire w wersji mobilnej, to gra dwupokładowa, nazwana na cześć ośmiu nóg pająka, co oznacza osiem stosów fundamentów, które są ważne dla wygrania gry. Ten jest również dostępny jako aplikacja internetowa, więc nie musisz go pobierać, aby grać na swoim iPhonie.

Na planszy znajduje się dziesięć stosów kart; wszystkie zakryte z wyjątkiem pierwszego rzędu. Pierwsze sześć kolumn zawiera pięć kart, a pozostałe cztery kolumny zawierają sześć kart.

Celem gry jest wypełnienie ośmiu stosów kartami zaczynającymi się od asa i kończącymi się na królu. Większość gier oferuje opcje cofania, ponawiania i podpowiedzi, więc wygranie tej gry nie jest trudne do złamania. Po prostu bądź pilny, rozbudzony i skupiony – wtedy jest szansa na wygraną.

5. Kolejną grą w wersji na anrdoida jest Solitaire od MobilityWare, to wciągająca i ekscytująca gra w pasjansa z niesamowitymi funkcjami. Oferuje codzienne motywy kalendarza Challenger, dzięki którym gra jest przyjemniejsza. Ta gra w pasjansa zawiera nowoczesne twarze kart, które nadają grze świeży wygląd, nie rezygnując z klasycznego wyglądu i funkcji pasjansa, które uwielbiają fani.

Kluczem jest ułożenie czterech komórek macierzystych kartami pik, kier, trefl i karo od wysokiego do niskiego poziomu. W lewym górnym rogu znajdują się również cztery wolne komórki, których można użyć, gdy nie ma miejsca na przenoszenie kart.

Pasjans to propozycja dla miłośników kart i tych, którzy chcą wejść do tego rozległego świata internetu, w którym dominuje niezwyciężony pasjans online mający wielu fanów na całym świecie. Jest tak wiele odmian, że wprawia nas to w ekscytacje do takiego stopnia, że zagłębiasz się w ten świat pasjansa i nie chcesz z niego zrezygnować.

Najlepszą rzeczą jest to, że możesz pobrać ją w formie aplikacji lub grać online bez żadnych ograniczeń dotyczących miejsca i czasu. Możesz znaleźć różne odmiany online wraz z poradnikami, dzięki czemu zrozumienie rozgrywki nie będzie problemem. Możesz zanurzyć się w dowolnej wariacji gier z rodzaju pasjans online i cieszyć się grami dostępnymi na telefony, tablety i komputery stacjonarne. Jest to proste jak nigdy, sam możesz sprawdzić, jak gry działają na różnym sprzęcie, czytając kolejne akapity artykułu.

Pasjans Online – Yukon Solitaire

Yukon Solitaire to gra klasyczna, mocno inspirowana tradycyjnym Klondike, jednak jej zasady są znacząco odmienne, co czyni ją całkowicie niezależną grą o wyższym poziomie trudności. Celem pasjansa Yukon jest również zbudowanie czterech fundamentów według koloru, zaczynając od asa, a kończąc na królu. Jednak zasady przenoszenia kart po stole są nieco trudniejsze, zwłaszcza ze względu na brak stosu zapasów lub jakiejkolwiek pomocy.

Rozgrywka

Na stole układana jest talia 52 kart, podzielona na 7 stosów. Wszystkie karty są odsłonięte, z wyjątkiem dolnych, od 1 do 6, zaczynając od lewej. Nie ma stosu zapasów.

Sekwencje w stosach są tworzone w taki sam sposób, jak w grze Klondike, czyli w porządku malejącym i naprzemiennych kolorach. Jednak karty nie muszą być ustawione w sekwencji ani swobodnie się poruszać. Jedyną zasadą jest to, że mogą tylko typować wolne karty. Celem jest poruszanie się po kartach i eksponowanie odpowiednich, aby budować na podstawach sekwencje rosnące według kolorów.

Pasjans Online – Freecell Solitaire

Spośród różnych rodzajów pasjansów, FreeCell Solitaire jest tym, który najbardziej przypomina Klondike (wersja zwykła). Jest jednak uważana za bardziej strategiczną wersję tego ostatniego, ponieważ wymaga bardziej ostrożnego i przemyślanego podejścia. Niemniej jednak, jest to jedna z gier w pasjansa o najwyższych prawdopodobieństwach rozwiązania. Szacuje się, że około 99% jego układów można rozwiązać.

Rozgrywka

Rozgrywka FreeCell jest najbardziej podobna do gry Klondike. Wykorzystuje również jedną talię, a karty są rozdawane na 7 stosów. Jednak w tej grze Solitaire wszystkie karty są rozdawane i nie ma stosu zapasów. Karty są również skierowane do przodu i widoczne dla gracza. Celem jest zbudowanie fundamentów według koloru.

Sekwencje są również budowane w taki sam sposób, jak w Klondike: według kolorów, w porządku rosnącym w podstawach i w porządku malejącym, z naprzemiennymi kolorami w stosach na stole.

Główną różnicą między nimi jest jednak istnienie 4 pustych miejsc na stole: wolnych komórek. Karty można przekładać do tych komórek i pozostawiać w zawieszeniu, aby uwolnić karty znajdujące się pod nimi.

Gdy karta znajdzie się w wolnej komórce, można ją ponownie wrzucić do gry tylko w celu zbudowania stosu lub sekwencji fundamentów. Nie ma możliwości wymiany kart.

Pasjans Online – Beetle Solitaire

Beetle Solitaire jest grą w kategorii zbliżonej do Pająka. Pasjans online Beetle Solitaire jest wykonany w technologii html5 i jest dostępny na komputery PC i w przeglądarce mobilnej. Możesz grać w tę grę bezpłatnie online na swoim komputerze, urządzeniach z Androidem, a także na iPhonie i iPadzie.

Beetle Solitaire to ciekawa gra w pasjansa! Te małe chrząszcze są łapane w nici pająka. Rozwiąż tę grę tak, aby uwolnić jak najwięcej chrząszczy, zanim zostaną pochłonięte przez pająka. Przestrzegaj tych samych zasad gry jak w pasjansa pająka, tworząc stosy od króla do asa w tym samym kolorze. Aby zatrzymać karty, możesz układać je w stosy z różnych kolorów, ale nie będziesz mógł ich przesunąć. Każda gra ma tylko 30 minut na ukończenie 4 stosów. Jeśli tej gry nie da się rozwiązać, zawsze możesz ją ponownie uruchomić, aby otrzymać nowy zestaw kart. Podejmij wyzwanie, aby awansować w rankingach i być najlepszym graczem Beetle Solitaire!

Jeśli chcesz mieć lepsze wrażenia z gry, możesz zagrać w grę w trybie pełnoekranowym. W grę można grać za darmo online w przeglądarce, bez konieczności pobierania!

Pasjans Online – Pyramid Mountains

Jest to 5-poziomowa gra typu Pyramid Solitaire na czas, w której stół jest zorganizowany tak, jak w tradycyjnym pasjansie Klondike. Ta gra ma piękną muzykę i scenerię przypominającą szkockie wyżyny. Połącz w pary karty, które sumują się do 13. Króle są usuwane pojedynczo. Inne ważne pary to dama-as, walet-2, 10-3, 9-4, 8-5 i 7-6. Rezerwy są rozdawane po 3 karty naraz na dole ekranu w 3 stosach.

Możesz sparować karty w tabeli ze sobą lub z kartami z rezerw. Poziom jest pokonywany, gdy piramida jest wolna od kart, nawet jeśli w rezerwach pozostały karty. Możesz wielokrotnie tasować rezerwy. Każda sparowana karta jest warta 50 punktów, co sprawia, że ​​każda para jest warta 100. Punkty zdobywasz za pary z kolumn tabeli, pary z rezerw lub kombinację mieszaną. Króle, które są usuwane pojedynczo, są warte 50 punktów.

Ponieważ możesz przejrzeć rezerwy wiele razy, możesz poczekać z usunięciem ostatniej karty z piramidy, aż sparujesz wszystkie pozostałe karty z rezerw, gdzie możesz uzyskać bazowy wynik 2600 przed premią czasową. Zdobywasz również punkty na podstawie tego, ile czasu pozostało nam do pokonania poziomu. Każda pozostała sekunda jest warta około 30 punktów. Twój wynik kumuluje się na różnych poziomach.

Pasjans Online – Golf Solitaire Pro

Golf Solitaire to gra karciana, która łączy emocje związane z golfem z wymagającymi funkcjami, których każdy oczekuje od gry online Solitaire. Celem tej gry jest oczyszczenie stołu poprzez łączenie kart o jedną wartość wyższą lub niższą od poprzedniej.

Gra karciana Golf Solitaire wywodzi swoją nazwę od faktu, że im niższy wynik, tym lepiej Ci się powiodło. Poza tym nie ma żadnego związku z prawdziwą grą w golfa. Konfiguracja tej gry obejmuje 35 kart ułożonych na stole z odkrytymi kartami ułożonymi w rzędy, a pozostałe 17 kart tworzy stos dobierania.

Celem gry jest usunięcie wszystkich 35 kart ze stołu na stos kart odrzuconych. Karty mogą zostać usunięte, aby dołączyć do ostatnio umieszczonej karty na stosie kart odrzuconych tylko wtedy, gdy są o 1 punkt powyżej lub 1 punkt poniżej wartości ostatnio umieszczonej karty na stosie kart odrzuconych.

Przyjemne z pożytecznym

Gra pasjans online stała się klasycznym wyborem dla tych, którzy zawsze chcą pozostać w ruchu. Zasady gry są zabawne i łatwe do nauczenia, pojedyncza talia składa się z 52 kart. Grając w pasjans online nie musisz podejmować skomplikowanych decyzji – po prostu wybierz swój następny ruch, dobierając kartę z talii. W końcu, kiedy grasz w pasjanse online, wspinanie się na szczyt tabeli liderów wymaga konsekwentnej praktyki.

Pasjans online jak i również w formie tradycyjnej gry karcianej, to także świetna gra na uspokojenie umysłu, ponieważ wprowadza cię w lekki stan medytacyjny. Dotyczy to szczególnie osób, które często się martwią lub cierpią z powodu niepokoju. Solitaire daje umysłowi coś, na czym można się skupić, szczególnie w czasach słabej psychiki, gdy sytuacja do niepokoju jest wysoka. Zachowanie spokoju poprzez skupienie się na grze o niskim ryzyku, takiej jak Pasjans online lub w formie tradycyjnych kart karcianych, jest doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia w umyśle i/lub ciele i pomaga cieszyć się dniem lub lepiej spać w nocy. Co więcej, badania wykazały, że wejście w spokojny, medytacyjny stan – taki, jaki cieszy podczas gry w pasjansa – może poprawić podejmowanie rozważnych decyzji.

kobieta medytuje

Solitaire to nie tylko gra w czasie wolnym, ona ma tak wiele zalet, że posiadanie jednej wersji gry Solitaire na urządzeniu cyfrowym: androidzie, tablecie, iPodzie, w dzisiejszych czasach stało się modne. Ale dla większości ludzi po kilkukrotnym zagraniu w tę grę nie wszystko się kończy. Staje się uzależnieniem, które prowadzi do rozpalonego pragnienia wygrania tej kolejnej rozgrywki. Właśnie takie strategie wygrywania pasjansa mogą pomóc ci zmienić umiejętności nastawione na wygraną, a także popchnąć twoje szczęście do przechylenia się w kierunku rozwoju umysłu, a w następstwie logicznego postrzegania strategii.