Smartfony i ich dzisiejsze rozwiązania

smart fony

Smartfon – to nowoczesne urządzenie zastępujące powoli tradycyjne telefony. Czasy, w których sama dotykowość była pionierskim rozwiązaniem już dawno minęły. Obecnie urządzenia takie zawierają nowoczesne rozwiązania techniczne jak czytniki linii papilarnych — czy moduły NFC pozwalające na dokonywanie płatności.

Co znajdziemy w najnowszych smartfonach? Jakie są ceny. Odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Pierwszym rozwiązaniem istnym z filmów o agencie 007 to czytniki linii papilarnych. Są montowane w najnowszych konstrukcjach, pozwalają na weryfikację tożsamości. Znajdują się w obudowie telefonu. Aby z nich skorzystać, wystarczy przyłożyć palec. Wpisywanie pinów w porównaniu z tą metodą staje się rozwiązaniem archaicznym. Wydaje się, że w niedługim czasie rozwiązanie będzie powszechne.

Płatność smartfonem za zakupy lub kolację w restauracji to kolejny fenomen najnowszych telefonów

Aby tego dokonać, wystarczy posiadać urządzenie, które obsługuje tę technologię i wprowadzić dane płatnicze. Po tych krokach poproszeni przez kelnera o dokonanie płatności można zbliżyć telefon do terminala i odebrać potwierdzenie transakcji. Jest to możliwe dzięki zainstalowaniu chipa obecnego w kartach kredytowych.

Najnowocześniejsze smartfony zmieniają życie milionów ludzi. W znaczący sposób zmieniają ten świat. Ceny takich urządzeń zaczynają się od kilkuset złotych. Taki powszechny dostęp sprawia, że wszyscy mogą ułatwić sobie zakupy lub weryfikacje tożsamości. Obecnie między firmami produkującymi takie smart fony toczy się wyścig technologiczny i w przyszłości z pewnością się to nie zmieni.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną