Rozszerzenia Chrome, których nie możesz przegapić!

Google Chrome to prawdziwy dominator w kategorii przeglądarek internetowych. Spoglądając na udział poszczególnych browserów w rynku, widać ogromną przewagę Chrome’a nad konkurencją. Według portalu StatCounter, aplikacja Google może pochwalić się światową popularnością na poziomie ponad 63%. Jedną z cech, które wpływają na pozytywny odbiór przeglądarki pośród internautów, są rozszerzenia. Dodatki do Chrome potrafią znacznie ułatwić korzystanie z tej czołowej aplikacji Google. Zobacz najlepsze rozszerzenia Chrome.

Gdzie są rozszerzenia Chrome?

Dodatki do przeglądarki Google Chrome są bardzo łatwe w znalezieniu. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne i laptopy, będziesz musiał najpierw zainstalować aplikację Chrome. Na telefonach z systemem Android jest ona już domyślnie wbudowana, podobnie jak cały pakiet apek Google.

Rozszerzenia Chrome na komputerze

Żeby znaleźć i dodać dodatki do Chrome na komputerze stacjonarnym lub laptopie, wystarczy kilka prostych kroków. Najprościej będzie przejść od razu na oficjalną stronę Chrome Web Store. Możesz tam wyszukiwać spośród tysięcy ciekawych dodatków. W lewej kolumnie wybierasz interesującą Cię kategorię lub funkcje, które dane rozszerzenie powinno spełniać. Jest też opcja wyszukiwania dodatków według ocen użytkowników.

Przechodząc do podstrony, dedykowanej konkretnemu rozszerzeniu, uzyskasz szereg przydatnych informacji na jego temat. Jeśli zdecydujesz się na instalację, wystarczy, że wciśniesz „Dodaj do Chrome”, a aplikacja zrobi resztę za Ciebie.

Zainstalowane rozszerzenia znajdziesz w rozwijanym menu (to ten pionowy wielokropek w lewym górnym rogu Chrome’a). Następnie najedź na „Więcej narzędzi” i kliknij „Rozszerzenia”.

Rozszerzenia Chrome na telefonie

Choć Chrome oferuje szereg świetnych rozwiązań dla komputerowej wersji aplikacji, na telefonie rozszerzenia te nie są dostępne. Wersja mobilna sklepu Chrome jest statyczna i informuje o możliwości korzystania z dodatków dla desktopowej aplikacji.

Na telefonie rozszerzeń nie ma, bo i sam Chrome został maksymalnie uproszczony, by mieścić się na ekranie smartfona. Jeżeli szukasz dodatków, które usprawnią Twoją pracę na smartfonie, wybierz aplikacje ze sklepu Google Play.

Nasz wybór: rozszerzenie VPN dla Chrome

Wśród tysięcy dodatków do przeglądarki Google Chrome z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Funkcjonują rozszerzenia dla deweloperów i profesjonalnych użytkowników. Znajdą się też dodatki, wspomagające Twoją produktywność w sieci. Możesz zainstalować też wtyczki pogodowe i z najnowszymi wiadomościami. Dla kochających shopping, znajdą się rozszerzenia Chrome dla ułatwienia zakupów.

Rozszerzeń Chrome jest całe mnóstwo, więc na pewno odnajdziesz najlepszy dodatek dla swojej przeglądarki. Nie masz pomysłu, od jakiej wtyczki zacząć? Pozwól, że przedstawimy Ci najlepsze rozszerzenia, których nie możesz pominąć: dodatki VPN dla Chrome.

Co to jest VPN Chrome?

Na pewno zetknąłeś się już z nazwą VPN (Virtual Private Network). W Internecie roi się od reklam tych usług. Całkiem słusznie, ponieważ VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna, zapewnia zwiększone bezpieczeństwo w sieci. Wystarczy do tego odpowiednie rozszerzenie Chrome Jak to możliwe? Już tłumaczymy.

Korzystając z VPN Chrome, Twój komputer łączy nie łączy się już bezpośrednio z Internetem. Najpierw podłącza się do wirtualnego serwera VPN, który zapewnia szyfrowanie Twoich danych. Innymi słowy, wszystkie informacje, które udostępnia Twój laptop lub PC, zostają zamienione w specjalny kod. Dzięki temu są one bezpieczne i osłonione przed potencjalnymi atakami hakerów.

Ile kosztuje VPN Chrome?

Co prawda, jest bardzo dużo płatnych programów VPN, a miesięczne subskrypcje usług potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Rozpiętość cenowa wirtualnych sieci prywatnych jest całkiem spora. Dobra wiadomość jest taka, że są też działające dobrze w 100% darmowe programy VPN.

Najważniejsze jednak, że rozszerzenia Chrome są w pełni darmowe. Możesz zatem korzystać z darmowego VPN, które w 100% działa poprawnie i zabezpiecza Twoje przeglądanie Internetu. Odpowiednie rozszerzenie znajdziesz oczywiście w sklepie Chrome Web Store.

Dlaczego potrzebuję VPN Chrome?

Podłączenie do wirtualnej sieci prywatnej VPN poprzez rozszerzenie w Google Chrome zapewnia Ci zwiększone bezpieczeństwo w Internecie. Z jakichkolwiek stron internetowych korzystasz, cokolwiek oglądasz i z kim się komunikujesz – Twoja aktywność w sieci będzie niewidoczna dla osób trzecich. Nie mamy na myśli tylko hakerów. VPN ukrywa Twoje działania w sieci również przed dostawcami usług informatycznych i agencjami rządowymi.

Rozszerzenie VPN dla Chrome jest idealną propozycją dla wszystkich internautów, którzy z sieci korzystają tylko przy pomocy przeglądarki. Dodatki Chrome zabezpieczają przeglądanie treści stron internetowych. Nie przydadzą się jednak, jeśli używasz innych aplikacji, na przykład torrentów lub platform streamingowych.

Usługa VPN, którą bez trudu zainstalujesz w swojej przeglądarce Chrome to najlepszy sposób na zachowanie anonimowości i prywatności podczas surfowania po Internecie. Pamiętaj, że otwieranie kart w trybie incognito nie zapewnia Ci pełnej poufności. Twoja aktywność w sieci jest wtedy i tak widoczna dla niepowołanych osób.

Dlatego nie warto czekać. Koniecznie wybierz VPN dla swojej przeglądarki Chrome. I ciesz się bezpieczeństwem, prywatnością i świętym spokojem podczas oglądania stron www.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną