Program do fakturowania – jaki wybrać?

Czym charakteryzuje się dobry program do fakturowania

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wystawianiem faktur, czyli podstawowego dokumentu sprzedaży, który zobowiązuje Klienta do zapłaty za usługę/towar. Sposobów na wystawianie faktur jest kilka. Można to robić, np. korzystając z szablonu w arkuszu Excel lub wspomagać się programami do księgowania i fakturowania. To drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze, a także znacznie ułatwia wystawianie faktur. Programów do fakturowania na rynku nie brakuje. Różnią się one od siebie funkcjonalnościami oraz sposobem działania. Zobacz, jaki program do fakturowania wybrać.

Czym charakteryzuje się dobry program do fakturowania?

Obecnie na rynku wybór programów do fakturowania jest bardzo duży. Firmy mogą wybierać między tymi działającymi tylko desktopowo, jak i mobilnym oprogramowaniem. Mimo szerokiego wyboru wcale nie jest on łatwy. Wiele programów do fakturowania nie spełnia bowiem wymagań przedsiębiorców. Czym charakteryzują się te zyskujące dobre opinie?

  • Wygodny interfejs, dzięki temu obsługa programu jest prosta i łatwa nawet dla laika; jeśli chce się przetestować, jak działa oprogramowanie, dobrze jest skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego; taki proponuje program do fakturowania wfirmy.pl; z okresu próbnego można skorzystać na https://wfirma.pl/program-do-fakturowania; 30 -dniowy okres próbny pozwoli sprawdzić, czy obsługa interfejsu jest łatwa, prosta, a funkcje dostosowane są do potrzeb przedsiębiorstwa;
  • Wczytywanie danych klientów z bazy GUS – dzięki tej funkcjonalności wystawianie faktur jest szybkie i proste; wystarczy wpisać numer NIP, a reszta danych zostanie zaczytanych automatycznie z baz GUS;
  • Wystawianie różnego typu faktur – jest to jedna z najważniejszych funkcji programu; dzięki niej możliwe będzie wystawianie nie tylko faktur VAT, ale i proform, zaliczek, faktur końcowych, marża i innych;
  • Nielimitowana ilość generowanych faktur – ta opcja jest bardzo ważna dla dużych przedsiębiorstw, które współpracują ze znaczną ilością klientów; dzięki tej funkcjonalności nie będzie się ponosić dodatkowych kosztów wystawiania dokumentów księgowych.

Ponadstandardowe funkcje programów do wystawiania faktur

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie dostępu do programu o rozbudowanych funkcjach. Dzięki temu zyska się więcej możliwości w zakresie księgowania, sprzedaży i zarządzania pracą w firmie. Rozbudowane programy do fakturowania sprawdzą się nie tylko w przypadku dużych firm, ale i mikro biznesów, które np. współpracują z zagranicznymi kontrahentami. Wynika to z tego, że często proponowaną funkcją jest możliwość wystawiania faktur nie tylko w języku polskim, ale i w wersjach obcojęzycznych. Jako przydatne funkcje ponadstandardowe wymienia się:

  • Możliwość finalizacji sprzedaży online;
  • Zarządzanie sprzedażą z CRM;
  • Zintegrowanie programu z innymi aplikacjami np. bankowością online czy Allegro,
  • Wsparcie w obsłudze i pomoc specjalistów w zakresie prowadzenia firmowej księgowości.
  • Cena programu do fakturowania

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze programu do fakturowania jest cena. Na ten parametr uwagę zwraca wielu przedsiębiorców.  Szukają oni opłacalnych dla swojego biznesu opcji finansowych. Warto pamiętać, że dobre oprogramowanie nie musi być drogie. Uważać jednak należy na bezpłatne programy do faktur. Chociaż wydają się one atrakcyjne, to często mają ograniczone funkcjonalności, a niektóre opcje są w nich zablokowane lub dodatkowo płatne.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną