Poczta elektroniczna pod ostrzałem hakerów

Poczta elektroniczna e-mail stała się w ostatnim czasie głównym celem ataków hakerskich, powodując coraz więcej szkód i strat finansowych. Według FBI oszustwa te (BEC) kosztowały organizacje na całym świecie ponad 43 miliardy USD. Organizacje stają w obliczu średnio 1248 ataków cybernetycznych tygodniowo, z których znaczna część dokonywana jest właśnie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zabezpieczenia poczty elektronicznej stają się bardzo ważnym punktem strategii firm. Ocena bezpieczeństwa poczty elektronicznej stała się przedmiotem najnowszej analizy The Forrester Wave™️: Enterprise Email Security.  Wśród branżowych liderów tegorocznego zestawienia znalazło się rozwiązanie Check Point Harmony Email & Collaboration, uzyskując najwyższą notę w kryterium innowacyjności.

W raporcie Forrester Wave analitycy zaznaczyli, że odkąd Check Point wykupił dostawcę CAPES Avanan w 2021 roku, firma „skoncentrowała się na integracji bezpieczeństwa poczty e-mail ze swoją platformą, wykorzystując możliwości analizy zagrożeń ThreatCloud w celu zapewnienia ochrony Phishing360 na punktach końcowych, przeglądarkach i aplikacjach SaaS”, tym samym zapewniając klientom kompleksowy pakiet zabezpieczeń.            

W raporcie zauważono, że Check Point jest obecnie jedynym dostawcą zabezpieczeń poczty elektronicznej dla przedsiębiorstw oferującym opcję wdrożenia CAPES (Cloud-native, API-enabled Email Security), która współpracuje zarówno z Microsoft 365, jak i Google Workspace. Check Point jest również jednym z niewielu dostawców zapewniających pełną ochronę aplikacji do komunikacji i współpracy, takich jak Teams, SharePoint, Slack i Dropbox.

Kluczowe cechy Check Point Harmony Email & Collaboration to:

  • Technologia oparta na chmurze i sztucznej inteligencji: Check Point wykorzystuje moc swoich opatentowanych wdrożeń z obsługą API, aby chronić przed oprogramowaniem ransomware, przejęciem konta, włamaniem do poczty biznesowej (BEC) i atakami na łańcuch dostaw.
  • Kompleksowa ochrona współpracy: Harmony Email & Collaboration zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo dla wszystkich kanałów komunikacji, zabezpieczając Slack, Teams, Dysk Google, OneDrive i wiodące aplikacje do udostępniania plików.
  • Analiza zagrożeń z wykorzystaniem AI: Harmony Email & Collaboration integruje się z Check Point ThreatCloud AI, największą na świecie bazą danych analizy zagrożeń, analizującą miliardy stron internetowych i plików. Wykonuje miliony emulacji plików i codziennie otrzymuje aktualizacje milionów złośliwych wskaźników, oferując ochronę w czasie rzeczywistym.

Jesteśmy dumni z otrzymania prestiżowego wyróżnienia i uzyskania najwyższego wyniku w kryterium innowacyjności. Byliśmy jednym z liderów zmiany i przekształcania zabezpieczeń poczty e-mail w chmurze na podejście oparte na interfejsie API, które od tego czasu stało się standardem branżowym w zakresie zabezpieczania platformy Microsoft 365 i Gmaila. Wierzymy, że dzięki naszej wizji produktu, ciągłym innowacjom i wyjątkowemu podejściu do profilaktyki będziemy nadal przewodzić temu rynkowi — powiedział Gil Friedrich, wiceprezes ds. bezpieczeństwa poczty e-mail w firmie Check Point.

Check Point przejął Avanan w 2021 roku, integrując wiodące w branży rozwiązanie do ochrony poczty e-mail z pakietem produktów Harmony. Filar Check Point Harmony jest zasilany przez sztuczną inteligencję ThreatCloud w celu zapewnienia dynamicznej ochrony, szybkiego reagowania na nowo pojawiające się zagrożenia i wzmacniania stosu zabezpieczeń organizacji w czasie rzeczywistym.