Najlepsze głośniki do komputera. Poznaj rodzaje głośników

Przy wyborze głośników do komputera często jest tak, jak przy wyborze samochodu. Każdy model oferuje co innego, a pozycji do wyboru jest naprawdę dużo. Tak jak w przypadku zakupu czterokołowca, warto trzymać się poszczególnych zasad i marek przy wyborze. Bo dobre brzmienie głośników, jest tak przyjemne, jak warkot silnika. Dobre zestawy głośników pozwalają na odtworzenie wszystkich efektów dźwiękowych w najwyższej jakości. Jakie głośniki komputerowe są najlepsze? Jak je wybierać? Na które marki warto zwrócić uwagę? Czytaj dalej!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośników do komputera?

Nie tak dawno temu głośniki do komputera postrzegano jako niezbyt obowiązkowy dodatek. Zamiast głośników często wybierano słuchawki, jednak przy obecnym rozwoju technologii te pierwsze mogą zastąpić nawet profesjonalny sprzęt Hi-Fi. W zależności od typu głośników, mogą emitować tony niskie, średnie lub wysokie, jednak bez brzmienia idealnego. Taki zestaw z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często grają w gry komputerowe. Domowy użytkownik skupi się bardziej na wytrzymałych modelach, z kolei profesjonalista dobierze słuchawki tylko i wyłącznie pod gatunek muzyki, którym się zajmuje. Każdy producent oferuje zestaw głośnikowy, który może znacznie różnić się od pozostałych. Trudno zatem wybrać ten jedyny, choć jest to możliwe. Jak to zrobić?

Wybierając zestaw głośników do komputera, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na moc RMS (czyli maksymalną głośność, z jaką głośnik może pracować przez cały czas). Zetkniesz się też ze skrótem PMPO, która jest jednak znacznikiem o mniejszej wartości dźwięku (oznacza moc dźwięku, którą może wyemitować urządzenie w warunkach idealnych przez bardzo krótki czas). A co do kwestii brzmienia, to jest ono rzeczą subiektywną, więc samemu najlepiej przetestować głośniki przed ostatecznym zakupem. Przykładowe zestawy możesz znaleźć np. tutaj – https://www.euro.com.pl/glosniki-komputerowe.bhtml.

Jakie są rodzaje głośników do komputera?

Wybór odpowiednich głośników do komputera bywa trudny. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które znacznie różnią się od siebie pod wieloma względami.

Warto zatem poznać najpopularniejsze rodzaje głośników. Jakie one są?

  • Głośniki komputerowe 2.0 – modele 2.0 to zarówno niewielkich rozmiarów głośniki komputerowe, jak i potężne kolumny do odtwarzania audio najwyższej jakości. Zestawy 2.0 składają się z reguły z dwóch głośników, dzięki którym możesz usłyszeć dźwięk stereo. Można śmiało powiedzieć, że poza tym nie oferują nic więcej – to najprostszy zestaw, przeznaczony dla osób o niewielkich potrzebach,
  • Głośniki komputerowe 2.1 – wśród grupy głośników 2.1 można wyróżnić solidne zestawy, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a jednocześnie wbudowane mają przyzwoity subwoofer. Prawdopodobnie jest to jeden z najpopularniejszych wyborów, ponieważ głośniki komputerowe 2.1 mogą zapewnić Ci naprawdę sympatyczne doznania dźwiękowe przy niewielkim uszczupleniu portfela,
  • Głośniki Surround (zestawy 5.1) – zestawy głośników tej grupy zaleca się zwłaszcza tam, gdzie uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego stoi na pierwszym miejscu. Głośniki komputerowe 5.1 zalecane są głównie koneserom audio. Zestawy 5.1 świetnie sprawdzą się jako głośniki do telewizora – znacznie poprawią efekty dźwiękowe podczas oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Nie wiesz, gdzie można takie dostać? Wszystkie znajdziesz tutaj https://www.euro.com.pl/glosniki-komputerowe,typ-zestawu!5-1.bhtml
  • Zestaw 9.1 – to zdecydowanie najmniej popularne głośniki do komputera. W odróżnieniu do swoich wcześniejszych wersji zestaw 9.1 został wzbogacony o dodatkowy wymiar dźwiękowy. Wszystko dzięki dodaniu dwóch głośników górnych-przednich. Niestety, głośniki do komputera o modelu 9.1 są bardzo słabo dostępne. Decydują się na nie głównie miłośnicy kina domowego lub profesjonaliści, którzy na co dzień mają do czynienia z dźwiękiem.

Trudno tak naprawdę wybrać, ponieważ wybór jest ogromny. Pomocny w tej sytuacji może być ranking głośników do komputera, który pomoże Ci lepiej sprecyzować poszczególne modele. Dzięki nim łatwiej wybierzesz zestaw dopasowany do Twoich potrzeb. No dobrze, a co z konkretnymi markami?

Jaką wybrać markę głośników do komputera?

Marka też ma duże znaczenie, jeśli chodzi zarówno o jakość dźwięku, jak i o solidność wykonania. Jakie są najbardziej popularne marki głośników do komputera?

przyjrzyj się bliżej:

  • Genesis – jeśli szukasz głośników do komputera, które zapewnią Ci przyzwoitą jakość dźwięku przy jednocześnie dobrej cenie, to warto wybrać markę Genesis. To niezbyt drogie zestawy, które zaspokoją Twoje potrzeby na początek. Profesjonaliści pewnie by z nich nie skorzystali, jednak dla użytkownika domowego marka oferuje naprawdę w porządku pozycje,
  • TRUST – jeśli szukać głośników do komputera o klasycznym wyglądzie, to w żadnym wypadku nie można pominąć tej marki. Głośniki TRUST dają o wiele lepszą jakość dźwięku niż większość zwykłych i tanich głośników do komputera. Niestety, większość modeli marki zabiera trochę więcej miejsca, niż klasyczne satelity, jednak grają o wiele lepiej od większości modeli w podobnej cenie,
  • Logitech – to ostatnia propozycja dla fanów dobrego brzmienia. Marka Logitech to prawdziwy mistrz w wyścigu muzycznej technologii. Niestety, cena przy lepszych modelach potrafi być naprawdę wysokie. Tańsze pozycje są jednak odpowiednikami średnich innych marek. Najczęściej przy tej marce mówi się o doskonałym i głębokim dźwięku. Skosztować przyjemności możesz tutaj, np. tutaj https://www.euro.com.pl/glosniki-komputerowe,_Logitech.bhtml.

Wierzymy, że ten artykuł przybliżył Ci nieco informacji o głośnikach komputerowych i tym samym znacznie ułatwi Ci wybór sprzętu. Bo dobre głośniki to prawdziwy miód na uszy. Powodzenia w wyborze!