Najczęściej leasingowane modele BMW w 2022 roku

BMW to niemiecka marka samochodów należąca do koncernu Bayerische Motoren Werke z siedzibą w Monachium. Oferuje luksusowe pojazdy klasy premium, które pozwalają ich posiadaczom budować prestiżowy wizerunek. Z tego powodu najczęściej wybierają je przedsiębiorcy, prezesi i dyrektorzy firm.

Auta BMW słyną z solidnego wykonania i bezawaryjności, lecz ze względu na dość wysoką cenę przedsiębiorcy finansują je zazwyczaj z zewnętrznych źródeł, głównie leasingiem. Sprawdź, jakie auta BMW są najczęściej rejestrowane w Polsce.

Najpopularniejsze w Polsce samochody BMW

Dane Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar pokazują, że BMW było w 2022 roku najpopularniejszą marką samochodów premium w naszym kraju. Liczba rejestracji wszystkich modeli tego niemieckiego producenta wyniosła 23 976 egzemplarzy.

Największą popularnością cieszył się leasing samochodu osobowego BMW 3. Następne miejsca zajęły BMW X5 i BMW X3.

 1. BMW 3 – 3363 rejestracje,
 2. BMW X5 – 3354 rejestracje,
 3. BMW X3 – 3068 rejestracji,
 4. BMW 5 – 2594 rejestracje,
 5. BMW 1 – 1725 rejestracji.

BMW 3

BMW serii 3 to model produkowany od 1975 roku. Dostępny w kilku wersjach sinika – benzyna, diesel i hybryda – oraz w czterech rodzajach nadwozia – sedan, kabriolet, kombi i coupé.

Przedsiębiorcy chętnie wybierają leasing BMW 3 m.in. ze względu na wiele nowoczesnych technologii, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Mogą korzystać m.in. ze zdalnie sterowanego zamka centralnego, który pozwala uruchamiać auto bez używania kluczyka.

Do dyspozycji kierowcy są również:

 • elektryczne wspomaganie kierownicy,
 • automatyczna klimatyzacja,
 • ogranicznik prędkości,
 • asystent skupienia,
 • tylny bagażnik na rowery,
 • czujniki kolizji,
 • zakrzywiony wyświetlacz sterowany głosowo.

BMW X5

Luksusowy SUV zaliczany do segmentu premium, z napędem na 4 koła i szklanym dachem panoramicznym. Pojazd ten jest produkowany od 1999 roku. Aktualnie dostępny w wersji z silnikiem spalinowym oraz jako hybryda plug-in.

Komfort jazdy w tym samochodzie podnoszą m.in. podgrzewane fotele, kierownica i podłokietniki. Kierowca może również korzystać z reflektorów LED oraz podgrzewanych i chłodzonych uchwytów na kubki. Z kolei system multimedialny pozwala m.in. oglądać filmy w serwisach streamingowych.

BMW X5 to także pojazd wyposażony w wiele nowoczesnych technologii podnoszących bezpieczeństwo. Zaliczają się do nich m.in. czujnik monitorujący kierunek patrzenia kierowcy podczas jazdy, asystent parkowania czy system wspomagający kierowanie z przyczepą.

BMW X3

Kompaktowy samochód SAV z napędem na 4 koła, produkowany od 2008 roku. Wyróżnia się sportowym designem, w tym zderzakami w stylistyce X. Pojazd został wyposażony w adaptacyjny układ kierowniczy, który pomaga sprawnie kierować przy mniejszym nakładzie siły. W aucie BMW X3 znajdują się także sportowe fotele z wieloma opcjami regulacji, dotykowy wyświetlacz centralny czy system nawigacji drogowej.

BMW 5

Pojazd klasy premium przyspieszający do 100 km/h poniżej 6 sekund. Tę sportową limuzynę można wziąć w leasing w wersji z silnikiem benzynowym, diesla lub z napędem elektrycznym. W aucie znajduje się m.in. adaptacyjny układ jezdny czy drogowe światła laserowe o zasięgu do 650 metrów. Kierowca może także korzystać z licznych systemów wspomagających jazdę, w tym asystenta cofania, zatrzymania awaryjnego i utrzymania pasa ruchu.

BMW 1

Najmniejszy model marki BMW klasy kompaktowej. Wyróżnia go rozkład masy 50:50, dzięki czemu uzyskuje ponadprzeciętne właściwości jezdne. Pojazd ten jest wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, w tym komputer pokładowy obsługiwany za pomocą gestów, asystenta głosowego, wspomaganie parkowania czy system ostrzegający przed kolizją czołową.

BMW 1 ma sportowe fotele oraz skórzaną kierownicę. Model ten jest dostępny w wersji z silnikiem benzynowym i diesla. Zgodnie z deklaracją producenta, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 6,8 do 8 l na 100 km.