Na czym polega kolokacja serwerów?

Kolokacja serwerów

Kolokacja serwerów to nic innego jak usługa dotycząca wynajmu, a następnie udostępnienia całej infrastruktury, która jest niezbędna podczas pracy określonych serwerów. Kolokację możemy spotkać także pod nazwą hotelingu. Tym sposobem, dzięki dostępowi do sieci możemy podłączyć poszczególne urządzenia, takie jak routery, czy np. switche należące do konkretnej sieci.

  1. Co Klient zyska na kolokacji?
  2. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas kolokacji?
  3. Co zagwarantuje usługa kolokacji?

Rynek serwerów danej sieci jest zaopatrzony w produkty niezbędne dla użytkownika.

Co Klient zyska na kolokacji?

Kolokacja sama w sobie ma wiele plusów. Klient otrzyma dzięki niej całodobowy dostęp do serwera, a także znacznie przyspieszony dostęp do Internetu. Każdy korzystający z tej usługi otrzyma także urządzenie niezbędne do pracy całego systemu. Można także zamówić indywidualną usługę podpięcia urządzenia, np. routera. Wtedy w dane miejsce przyjedzie osoba odpowiedzialna za podłączenie. Dzięki nowoczesnej generacji systemów urządzenia zostaną odpowiednio zabezpieczone przed niepowołanymi i nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak np. pożar.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas kolokacji?

Kolokacja serwerów to nic innego jak bezpieczeństwo. Jeżeli wybierzemy konkretne centrum danych, musimy zwrócić uwagę na położenie i lokalizację z dobrym i dogodnym dojazdem. W przypadku dostawców Internetu nie powinniśmy zdecydowanie skupiać się tylko na jednym, a na wielu. Powinniśmy także korzystać ze światłowodów. Cała serwerownia powinna być wyposażona w kontenery. Jest to niezwykle ważne w procesie całego funkcjonowania. Można to określić, jako cały mózg maszyny.

Co gwarantuje usługa kolokacji?

Kolokacja z pewnością dostosuje się do naszych potrzeb. Możemy daną usługę połączyć z innymi usługami, jakie oferuje operator. Świadczone usługi dotyczące serwerów są na najwyższym poziomie i objęte są zazwyczaj gwarancją. Oferowany sprzęt sieciowy najwyższej klasy jest zawsze sprawdzany przed uruchomieniem. Wybierając daną usługę wybieramy przede wszystkim wysoką jakość, która w przyszłości na pewno zwróci nam się z nawiązką. Na pewno w pakiecie otrzymamy dostęp do obsługi osób odpowiedzialnych za kolokację serwerów. Osoby zajmujące się obsługą Klienta są bardzo dobrze wykwalifikowane w tym zakresie. Możemy spać spokojnie, bo będą nas otaczać jedynie dobre kolokacje serwerów, za które odpowiadać będą specjaliści. Kolejnym plusem jest indywidualny wybór w kwestii rozliczania. Najważniejszy jest także stały dostęp do Internetu.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną