Na czym polega body leasing w IT?

W branży IT doświadczeni specjaliści – nie tylko developerzy – są na wagę złota. Zróżnicowana wiedza przydaje się w określonych projektach. Między innymi dlatego na popularności zyskuje body leasing. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie w branży IT i jakie płyną z niego korzyści?

Najlepsi specjaliści dostępni od ręki

Wiele firm z branży IT, stając u progu dużego projektu, cierpi na braki kadrowe. Prace nad oprogramowaniem nie mogą ruszyć, gdyż obecny zespół jest zaangażowany w bieżące przedsięwzięcia. Niekiedy brakuje programistów o określonej specjalizacji. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z body leasingu. Rozwiązanie polega na zatrudnieniu zewnętrznego zespołu specjalistów, którzy zajmą się realizacją konkretnego projektu. Nie wymaga to procesu rekrutacji, a prace mogą rozpocząć się praktycznie natychmiast.

Zaawansowany body leasing – nie tylko programiści

Body leasing w branży IT kojarzy się przede wszystkim ze wsparciem programistów. W rzeczywistości klienci wielu firm udostępniających tę usługę, na przykład Craftware (https://craftware.pl/) mogą liczyć na pomoc ekspertów z innych pożądanych w branży dziedzin, na przykład:

  • analityków biznesowych, 
  • testerów oprogramowania, 
  • project managerów, 
  • administratorów.

Skompletowanie kadry w tradycyjny sposób bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza w krótkim okresie czasu. Body leasing pozwala na zatrudnienie specjalistów, którzy pracowali już przy podobnych projektach i w podobnym środowisku.

Korzyści wynikające z outsourcingu

Ważną zaletą body leasingu jest oszczędność czasu. Pominięcie tradycyjnej rekrutacji pozwala rozpocząć pracę nad projektem znacznie szybciej, a tym samym szybciej go zakończyć. Zmniejszają się koszty, a to z kolei, z punktu widzenia odbiorcy, przyspiesza osiągnięcie zwrotu z inwestycji. Dodatkowo zewnętrzny zespół wnosi do projektu świeże spojrzenie i jest w stanie oceniać go obiektywnie, bez zaangażowania emocjonalnego. To bardzo istotne w przypadku testerów. Zewnętrzni specjaliści wnoszą do projektu swój unikalny kapitał wiedzy, a po jego ukończeniu, zostawiają przedsiębiorstwu gotowe, funkcjonalne narzędzia. To naprawdę się opłaca!

Więcej informacji na temat zasad działania outsourcingu specjalistów w branży IT można znaleźć pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną