Hyperloop – transport przyszłości

hyperloop

Biznes to wszędobylska dziedzina życia. Jest ona obecna i w technologii. Myli się ten, kto uważa, że wynalazki i postęp jest tworzony bez dbania o finanse. W tym artykule postaram się to potwierdzić i podać przykład jak biznes wykorzystuje technologie.

Jednym z takich przykładów jest projekt hyperloop.

To wizja ultraszybkiego transportu. Zarobić na tym próbuje jeden z najbogatszych ludzi na ziemi — Elon Musk. Obecnie trwają prace nad futurystyczną kapsułą, która w próżni podróżować ma z prędkością 1200 km/h. Ten, kto pierwszy stworzy tę technologię — z pewnością zarobi niebagatelne sumy. Wynalezienie kolei magnetycznej w Japonii pędzącej 600 km/h było już wielkim krokiem w przyszłość. Niestety technologia ta jest na tyle droga, że nie popularyzuje się jej powszechnie.

Hyperloop udowadnia, że na nowych technologiach można zarobić- stwarza to nowe możliwości dla biznesu. Jeśli pojawi się nowy środek transportu — to pociągnie on za sobą tworzenie nowych miejsc pracy i nowe możliwości biznesowe. Aktualnie trwają prace nad udoskonalaniem i wprowadzeniem planu w życie. Studenci uczelni są zapraszani na liczne konkursy związane z tym projektem, a nowe wynalazki są testowane w laboratoriach.

Nowy środek transportu na pewno niebawem rozwinie się na tyle, aby zostać wdrożonym w normalnych warunkach. Projekt taki jak hyperloop udowadnia, że technologia to dochodowa dziedzina i można z powodzeniem ulepszać świat, zarabiając na tym krocie. To zdecydowanie najlepsze i najbardziej pożyteczne zbijanie fortuny przy okazji tworzenia wynalazków.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną