Dodatkowa karta SIM – na ilu urządzeniach możesz mieć ten sam numer?

Posiadanie więcej niż jednej karty SIM z tym samym numerem telefonu może okazać się niezwykle praktyczne. To rozwiązanie pozwala na korzystanie z jednego planu komórkowego na różnych urządzeniach, co zapewnia oszczędność i wygodę. Taka opcja jest dostępna np. w ofercie Orange Flex. Sprawdź, na ilu urządzeniach możesz mieć ten sam numer.

Ile można mieć kart SIM z tym samym numerem?

To, ile będzie można uzyskać kart SIM z tym samym numerem telefonu (i czy w ogóle jest taka opcja), zależy od operatora. Chęć posiadania dodatkowej karty często wiąże się z koniecznością uruchomienia konkretnej usługi u operatora. W Orange Flex można dostać do 3 dodatkowych kart SIM lub eSIM z tym samym numerem telefonu. To, ile kart będzie można zamówić, zależy od posiadanego planu:

  • Plan 30 GB i 45 GB – 1 dodatkowa karta SIM
  • Plan 80 GB – 2 dodatkowe karty SIM
  • Plan 150 GB – 3 dodatkowe karty SIM

Dodatkowe karty SIM w Orange Flex są bezpłatne. Innymi słowy – kupujesz jeden plan i korzystasz z niego nawet na 4 urządzeniach.

Gdzie możesz umieścić drugą kartę SIM?

Możesz używać dodatkowej karty SIM w tablecie, smartwatchu, laptopie, drugim smartfonie, a także w routerze LTE czy innym urządzeniu, które obsługuje karty SIM. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do internetu lub połączeń na wszystkich swoich urządzeniach.

Na etapie składania zamówienia w aplikacji Orange Flex decydujesz, do czego będziesz używać dodatkowej karty SIM. Drugą kartę SIM z tym samym numerem możesz wykorzystać tylko do internetu (np. jeśli chcesz ją umieścić w routerze) albo do dzwonienia i internetu (np. jeśli potrzebujesz jej do smartwatcha).

Do czego przyda się dodatkowa karta SIM?

Druga karta SIM z tym samym numerem to rozwiązanie, które daje Ci możliwość korzystania z jednego planu komórkowego na dwóch (a nawet trzech czy czterech) różnych urządzeniach jednocześnie. Warto przy tym zaznaczyć, że za plan płacisz tylko raz. Nie musisz kupować karty SIM z osobnym pakietem danych. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy chcesz w pełni korzystać ze smartwatcha (w pełni tzn. również do połączeń, korzystania z komunikatorów, streamowania muzyki itd.) lub gdy potrzebujesz dodatkowo internetu mobilnego np. w laptopie, a nie chcesz przepłacać.

Druga karta SIM – tradycyjna czy eSIM?

Drugą kartę SIM z tym samym numerem w Orange Flex możesz zamówić w formie tradycyjnej, plastikowej karty lub wybrać eSIM. Obie karty mają dokładnie takie same funkcjonalności. Jednak eSIM to bardziej nowoczesna technologia, w której karta ma postać wirtualną, co oznacza, że wgrywasz ją i aktywujesz na smartfonie zamiast wkładać fizyczny nośnik urządzenia.

Wybierając eSIM, dbasz o planetę, bo to mniej plastiku i ograniczony ślad węglowy (nie czekasz na kuriera z przesyłką). Pamiętaj również, że eSIM zwiększa bezpieczeństwo Twojego telefonu. W przypadku kradzieży łatwiej namierzyć telefon z eSIM-em niż z tradycyjną kartą, bo tę ostatnią złodziej może po prostu wyjąć i wyrzucić. Natomiast usunięcie eSIM-a z telefonu wymaga podania kodu PIN.

Dodatkowa karta SIM w Orange Flex – jak ją otrzymać?

W Orange Flex możesz dostać 1, 2 lub 3 dodatkowe karty SIM lub eSIM. Kartę łatwo zamówisz w aplikacji. Jak to zrobić?

  • Wybierz zakładkę Karty SIM.
  • Zaznacz numer telefonu, z którym chcesz zamówić dodatkową kartę SIM.
  • Zdecyduj, czy wolisz tradycyjną kartę SIM, czy eSIM.
  • Zaznacz, do czego chcesz używać karty: tylko do internetu czy również do dzwonienia.

Gotowe! Kartę eSIM otrzymasz od razu, a jeśli wybrałeś plastikową kartę, zaczekaj na dostawę. Pamiętaj, dodatkowe karty SIM w Orange Flex dostajesz za darmo!