Digital marketing – czyli co?

Reklama już dawno przestała być domeną radia i telewizji. W dzisiejszych czasach wszystko, co najważniejsze w dziedzinie reklamy, dzieje się w internecie: stąd też powszechnie znane jest pojęcie marketingu internetowego, czy też marketingu online. Na czym polega?

Marketing online w pigułce

Działania marketingowe, które realizowane są za pomocą internetu, to w skrócie marketing online. Komunikaty reklamowe nie mają w tym przypadku jednej stałej formy i mogą być bardzo dokładnie dopasowane do profilu docelowego odbiorcy. Spersonalizowanie przekazu stanowi bardzo skuteczną formę reklamy, ponieważ wprost odpowiada na potrzeby internautów zainteresowanych daną kategorią produktów lub usług. O wyborze nierzadko decydują tutaj detale i wyważony przekaz, nieprzeładowany zachętami do kupowania.

Aby marketing online mógł przynosić wymierne rezultaty, do poprowadzenia określonych kampanii wymagane jest stosowanie właściwych narzędzi internetowych. Formy takiego marketingu często przenikają się wzajemnie i dzięki temu pole dostępnych narzędzi jest bardzo szerokie. Narzędzia wykorzystywane w ramach marketingu internetowego pozwalają również analizować rezultaty kampanii, a co za tym idzie – lepiej dostosowywać treść reklamy do odbiorców.

Marketing internetowy to także wzajemne oddziaływanie klienta i usługodawcy. Firma, która publikuje reklamy swojego produktu w internecie, często decyduje się na wejście w bezpośrednią interakcję z odbiorcami: odpowiada na pytania, rozwiewa wątpliwości i poleca warianty dopasowane bezpośrednio do potrzeb klienta.

Marketing online: jedna nazwa, różne formy

W ramach marketingu internetowego wyróżniamy między innymi działania pozycjonujące, czyli tak zwane SEO, a także odnośniki reklamowe w przeglądarkach, często opisywane jako sponsorowane. Taka postać reklamy może spotkać się z bardzo szerokim gronem odbiorców: pozycjonowane treści często zawierają dokładne zapytania wysyłane do przeglądarki. 

Inną postacią marketingu online jest reklama w social media. Zwykle jest mocno spersonalizowana i dopasowana do odbiorcy na podstawie jego wieku, miejsca zamieszkania i zainteresowań. Reklamodawca może wybrać również liczebność grona, do jakiego dotrze jego przekaz.

Z dużym stopniem personalizacji wiąże się także marketing e-mailowy. Wiadomości docierają bezpośrednio do skrzynki odbiorcy, a dzięki odpowiednim narzędziom mogą być opatrzone imiennym zwrotem. Zawierają ofertę bądź jej konkretny szczegół oraz wezwanie do działania.

Można się pogubić, prawda? Bądź spokojny: dzięki Adnext rozwiążesz swoje reklamowe problemy i dotrzesz dokładnie do tych klientów, na których zależy Ci najbardziej. Wspólnie wypracujemy koncepcje odpowiadające Twoim potrzebom i pozyskamy odbiorców, którzy dadzą Ci oczekiwany zysk. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!