Czy warto wyposażyć sklep w terminal NFC?

terminal nfc

Czym jest NFC? Jest to technologia umożliwiająca szeroko rozumiane płatności zbliżeniowe, zarówno kartami jak i innymi urządzeniami elektronicznymi. Wciąż jest ona nowinką techniczną, w końcu na nasz krajowy rynek weszła zaledwie kilka lat temu. Czy prowadząc swój własny sklep, warto zainwestować w terminal płatniczy wspierający NFC, aby przyciągnąć nowych klientów? Zobaczmy.

Wygoda ponad wszystko
Jak wiemy, ludzie są przede wszystkim wygodni. Jeżeli ktoś może zapłacić w sklepie za zakupy po prostu machając kartą płatniczą przed terminalem i – w przypadku niskich kwot – nie musieć nawet podawać kodu PIN, to zapewne wybierze ten właśnie sposób. A gdy usłyszy, że w jakimś punkcie handlowym nie może w ten sposób uiścić płatności, to jest szansa, że już do tego sklepu nie wróci. Obsługa płatności zbliżeniowych w technologii NFC staje się powoli standardem w kraju, zmuszając wszystkich handlowców do dostosowania się do niej, by klienci od nich nie odeszli.

Koszty przystosowania
Na szczęście kwoty, jakie właściciel musi ponieść, by doposażyć się w terminal obsługujący płatności NFC, nie są wcale duże. Zazwyczaj terminale są dzierżawione od zewnętrznej firmy, wystarczy więc zawnioskować o wymianę urządzenia na takie, które wspiera protokół zbliżeniowy. Może to nieco podnieść kwotę, jaką za wynajem terminala płacimy, ale nie będą to astronomiczne koszty. Natomiast wygoda, jaką zapewnimy klientom, możliwość uiszczania płatności zarówno kartami zbliżeniowymi, smartfonami, tabletami, naklejkami i wszystkim innym, na czym można dziś umieścić moduł NFC, na pewno zadziała dla naszego sklepu na plus.

Jak widzimy, posiadanie terminala płatniczego z obsługą transakcji zbliżeniowych jest dzisiaj już nie tyle ciekawostką, co zjawiskiem powszechnym. Kto nie posiada urządzenia, które daje klientowi możliwość szybkiej i wygodnej zapłaty, ten będzie na tym tracił. Warto więc, by każdy właściciel punktu handlowego czy usługowego, był w stanie akceptować płatności zbliżeniowe NFC.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną