Czy najtańszy znaczy najlepszy? Na co zwrócić uwagę, wybierając kuriera?

sendit kurier

Wybierając produkty i usługi, nie zawsze zwracamy uwagę wyłącznie na cenę. Jakość, wygodna obsługa i zamówienie, dodatkowe bonusy – te czynniki także mają wpływ na naszą finalną decyzję. Jak sytuacja wygląda w przypadku usług kurierskich?

Ekspresowa dostawa

Zdarza się, że bardzo zależy nam na ekspresowej dostawie przesyłki – czasami np. oczekujemy gwarancji, że dotrze paczka dotrze do adresata już następnego dnia. Często sytuacja zmusza nas także do zamówienia dostawy w określonych godzinach, na przykład porannych lub popołudniowych, albo dostawy w sobotę. Cena jest wówczas drugorzędna, wybieramy wyłącznie spośród ofert kurierów, którzy proponują takie usługi.

Wachlarz dodatkowych usług

W ofertach nierzadko pojawiają się też dodatkowe benefity i możliwości. Jedną z nich jest ubezpieczenie paczki na wyższą kwotę niż domyślna. Jeśli przedmiot prezentuje wyjątkowo dużą wartość, naprawdę warto rozważyć takie rozwiązanie. Oferty przewoźników różnią się także limitami dotyczącymi gabarytów i wagi paczek, a nawet sposobu ich pakowania i zawartości. Wówczas spektrum dostępnych ofert nierzadko bardzo się zawęża.

Opinie dotychczasowych klientów

Nawet, jeśli pragniemy nadać standardową przesyłkę, cena również nie musi być ostatecznym kryterium. Niektórzy przewoźnicy działają na polskim rynku od wielu lat, inni nie mają jeszcze o ugruntowanej pozycji. Aby mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona bez uszkodzeń i w terminie, jesteśmy w stanie nieco dopłacić do usługi. Dobrych kurierów od przeciętnych odróżnimy kierując się opiniami dotychczasowych klientów – znajomych i rodziny, ale także tymi zamieszczonymi w internecie.

Najtańszy może być najlepszym – internetowi brokerzy

Oczywiście bardzo często zdarza się, że to właśnie najtańsza oferta jest najkorzystniejsza. Wystarczy wspomnieć przykład sprawdzonych brokerów kurierskich, takich jak Sendit. Gromadzą oni oferty wiodących przewoźników, a więc sprawdzonych, a po wypełnieniu formularza użytkownik dopiero wówczas wybiera przewoźnika – oczywiście kierując się ceną, która jest zazwyczaj niższa od standardowej. Dobry broker kurierski pozwala także na zaawansowane śledzenie przesyłek, o czym więcej można przeczytać pod adresem: https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek.

Najtańsza oferta nie zawsze jest najlepsza, ale warto szukać właśnie takich rozwiązań!

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną