5G – skorzystaj już dziś i ciesz się połączeniami w najwyższej jakości!

Odkąd w ubiegłym roku w naszym kraju zawitała sieć piątej generacji, temat ten stał się jedną z najczęściej poruszanych kwestii w kontekście technologii. 5G ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wzbudza wiele obaw i kontrowersji, ale również stanowi śmiałe spojrzenie w przyszłość. Pomimo tak powszechnego użycia, większość osób nadal nie ma pojęcia, czym tak naprawdę jest sieć piątej generacji. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Sieć piątej generacji – na czym tak naprawdę polega i czym jest?

Sieć 5G, znana również jako sieć piątej generacji, to następca sieci 4G. Chociaż swoją premierę miała już w roku 2018, w Polsce pojawiła się kilka lat później.

Sieć 5G – specyfikacja według Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU)

Według badań przeprowadzanych przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, specyfikacje sieci 5G, prezentują się następująco:

  • prędkość transferu – do 20Gb/s pobieranie i do 10Gb/s wysyłanie
  • opóźnienie – maksymalnie 4 ms, a minimalnie nawet 1 ms
  • obciążenie – nawet 1 milion urządzeń na 1 kilometr kwadratowy
  • niezawodność – utrzymywanie połączenia w trakcie przemieszczania się z prędkością do 500km/h

Sieć 5G – zalety, których nie sposób przeoczyć

Szybka, skuteczna, niezawodna

Sieć 5G, z miesiąca na miesiąc, zyskuje tysiące nowych użytkowników, którzy cenią ją przede wszystkim za niezwykłą szybkość działania. Korzystając z sieci piątej generacji, możesz jednocześnie oglądać film, słuchać muzyki, surfować po internecie, a na dodatek grać w ulubioną grę. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek opóźnieniach, spowodowanych przeciążeniem transferu.

Technologia przyszłości – poznaj jej zastosowania

Warto również wspomnieć, iż 5G stanowi podstawę do powstania tak zwanego internetu rzeczy. Sieć piątej generacji, znajduje swoje zastosowanie w technologii Smart Home czy motoryzacji, a także transporcie. Naukowcy potwierdzają, że w przyszłości będą prowadzone prace nad inteligentnymi samochodami, które będą miały zdolność porozumiewania się między sobą, a nawet z obiektami miejskiej infrastruktury.

Technologia 5G – czy jest się czego obawiać?

Wiele osób, podchodzi z dystansem do stosunkowo niedawno opracowanej technologii, traktując ją jako potencjalne źródło zagrożenia. Czy jednak jest się czego obawiać? Zostało przeprowadzonych wiele rzetelnych badań, sprawdzających szkodliwy wpływ promieniowania 5G na ludzkie zdrowie oraz środowisko naturalne. W jej przypadku wykorzystywane są identyczne częstotliwości, jak w kuchence mikrofalowej. Ich moc jednak jest milion razy mniejsza. Pomimo tego, należy pamiętać o postępowaniu zgodnie z zasadami higieny cyfrowej. Trzymanie telefonu w kieszeni ograniczmy do minimum, a jako alternatywę dla rozmów telefonicznych, wybierzmy konwersację poprzez komunikatory internetowe.

Gdzie abonament bez telefonu? Tylko w Otvarta!

Jeśli już wiesz, na czym tak naprawdę polega technologia 5G, a także, w jakich przypadkach korzystanie z niej jest niezwykle pomocne, pora na przejście do kolejnej kwestii. Jeśli interesuje Cię najtańszy abonament lub internet na kartę, nie mogłeś trafić lepiej.

Internet 5G – szybkość nowej generacji

Jesteśmy jednym z pierwszych operatorów, którzy udostępnili internet 5G do powszechnego użytku. Teraz możesz skorzystać i Ty! Zobacz, ile możesz na tym zyskać. Zasięg 5G to przede wszystkim niezwykła szybkość przesyłania i pobierania danych, a także nowoczesna infrastruktura. Decydując się na nasz pakiet internetowy, nie musisz już obawiać się o przeciążony nadajnik, czy opóźnienia w transmisji, co jest niezwykle istotne w szczególności, jeśli chodzi o graczy.

Karta eSIM – technologia na miarę XXI wieku

Jeśli w przyszłości masz zamiar zainwestować w telefon od firmy Apple, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jako jedna z pierwszych sieci w Polsce, wprowadziliśmy kartę eSIM. Producenci Apple natomiast, mają w planach od następnego roku produkować smartfony wyposażone jedynie w technologię eSIM.

Nasz pakiet internetowy bestsellerem na rynku telefonicznym

U nas, to Ty decydujesz, na jaki czas zawierasz umowę. Skorzystaj z oferty na umowę bezterminową i zobacz, jakie to proste! Nasz pakiet internetu 21 GB w formie 5G, a do tego rozmowy i SMS bez limitu oraz HD VOICE już od ponad roku może poszczycić się tytułem bestselleru na stronie komorkomat.pl. Wszystko za jedynie 18,99 zł teraz nawet dla nowych numerów.

Gwarancją prywatności i bezpieczeństwa

Co więcej, oferujemy zarówno zmienny, jak i stały adres IP oraz nowość – prywatny stały IP, przeznaczony dla biur, firm i przedsiębiorstw. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz prywatność.

Postaw na przeniesienie numeru już dziś! Zapewniamy szybki internet mobilny na telefony komórkowe, abonament telefoniczny w atrakcyjnej cenie, a także możliwość postawienia na kartę e SIM. Na naszej witrynie internetowej, znajdziesz również informacje, czym jest poczta głosowa, jak zarejestrować kartę SIM, a także jak sprawdzić własny numer telefonu za darmo. Zaufaj nam tak, jak zrobiło to tysiące klientów. 

Artykuł gościnny