Zymo Research uruchamia usługę sekwencjonowania genomu służącą wykrywaniu i kontroli pojawiających się mutacji wirusa SARS-CoV-2

Szybkie raportowanie i wysoka przepustowość powalają na wykrywanie genomów zmutowanych szczepów, których nie uwzględniono w szczepionkach.

IRVINE, Kalif., 11 lutego 2021 /PRNewswire/ — Zymo Research ogłosiło dziś uruchomienie autorskiej Usługi Sekwencjonowania Genomu Mutacji COVID-19. Ta nowa, globalna usługa rozszerza ofertę Zymo Research w zakresie kompleksowych rozwiązań służących do analizowania wirusa SARS-CoV-2, które obejmują pobieranie próbek, izolację RNA i wykrywanie genomu wirusa SARS-CoV-2. Wykrywanie genomu mutacji pozwala na szybkie zapobieganie rozprzestrzenianiu się nowych szczepów wirusa i wczesne sygnalizowanie pojawiania się mutacji, których nie uwzględniono w szczepionkach.

Jako certyfikowany przez Illumina dostawca usług sekwencjonowania, Zymo Research korzysta z platformy Illumina COVIDSeq™ NGS. W skład tej kompleksowej usługi wchodzą niezbędne urządzenia do pobierania próbek oraz technologia automatycznej ekstrakcji uwzględniająca sekwencjonowanie RNA prowadzone na platformach Illumina. Zymo Research DNA/RNA Shield™ służy do pobierania, przewozu i przechowywania próbek. Środek zabezpieczający dezaktywuje wirusa SARS-CoV-2, a jednocześnie stabilizuje jego RNA, co umożliwia bezpieczne przewożenie próbek utrzymywanych w temperaturze pokojowej i rzetelne ich przygotowanie do sekwencjonowania w warunkach laboratoryjnych.

„Zymo Research w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę w zwalczaniu pandemii COVID-19 – powiedział Dr. Keith Booher, lider zespołu Zymo Research Services. – Ponieważ wirus SARS-CoV-2 mutuje, dokładamy wszelkich starań, aby opracowywać produkty i usługi, które będą mogły zostać włączone do oferty usług z zakresu testowania pod kątem COVID-19 oraz wspomóc lokalne i federalne laboratoria i organizacje prozdrowotne w identyfikowaniu nowych mutacji wirusa, w tym tych, które niedawno pojawiły się w Wielkiej Brytanii (B.1.1.7), Afryce Południowej (B.1.351) i Brazylii (P.1)”.

Platforma Usługi Sekwencjonowania Mutacji COVID-19 pozwala na pobieranie próbek, ich obróbkę, sekwencjonowanie i przekazywanie raportów z analiz. Próbki, w przypadku których potwierdzono zakażenie COVID, są odbierane z ośrodków wykonujących testy i przewożone do placówek Zymo Research oraz jej spółek stowarzyszonych w celu poddania ich obróbce. Automatyczną izolację RNA z pobranych próbek wykonuje się przy użyciu platformy robotycznej KingFisher™ Flex. Sekwencjonowanie prowadzi się z wykorzystaniem opracowanej przez Illumina technologii sekwencjonowania przez syntezę, a następnie próbki analizuje się przy użyciu linii analitycznej opartej na urządzeniach DRAGEN™ COVIDSeq™. W raporcie końcowym z analizy uwzględnia się informacje o zidentyfikowanym szczepie COVID-19, zakresie sekwencjonowania genomu, potwierdzonych mutacjach, zgodności genomu i surowych danych z sekwencjonowania.

Zymo Research Corp.

Zymo Research to spółka prywatna, która od 1994 r. dostarcza naukowcom i diagnostykom najnowocześniejsze narzędzia z dziedziny biologii molekularnej. Jej motto: „Piękno nauki leży w prostocie” znajduje odzwierciedlenie we wszystkich oferowanych produktach, począwszy od rozwiązań z zakresu epigenetyki po technologie oczyszczania DNA/RNA. Zymo Research, od lat uznawane za lidera w dziedzinie epigenetyki, przełamuje bariery, opracowując wysokiej jakości, łatwe w stosowaniu i nowatorskie rozwiązania umożliwiające pobieranie próbek i analizę mikrobiomu oraz urządzenia diagnostyczne i technologie sekwencjonowania nowej generacji (ang. NGS).

Więcej informacji na temat oferowanych przez Zymo Research produktów dedykowanych COVID-19 dostępnych jest pod poniższymi linkami:

Źródło: Zymo Research Corp.

Źródło informacji: PR Newswire

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną