Wymieniamy baterię w MacBooku Pro 15′ – na co zwracać uwagę?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że MacBook to urządzenie, które wyróżnia się na tle innych urządzeń. Pomimo całej palety zalet, które mają, nie zmienia to jednak faktu, że i one ulegają awariom. Wymiana baterii jest czymś normalnym, ale trzeba przygotować się na to, że jest to niemały wydatek. Chcąc cieszyć się jak najdłużej swoim „Maczkiem” nie można zbyt długo z tym zwlekać i warto to zanieść do licencjonowanego salonu. Postanowiliśmy przygotować artykuł, który będzie traktować o tym, na co zwracać uwagę podczas wymiany baterii w MacBooku i na co być przygotowanym.

Miejsce wymiany baterii

Wydawać by się mogło, że wymiana baterii w modelach MacBooka ma takie samo znaczenie w każdym salonie. Nie można powiedzieć, że bateria zostanie wymieniona z takim samym pozytywnym skutkiem zarówno w MacBook Pro 15 A1398 w zwykłym salonie oraz w licencjonowanym salonie Apple. Wbrew pozorom ma to spore znaczenie. Zwykłe serwisy telefoniczne czy komputerowe, które zajmują się tego typu naprawami niekoniecznie muszą wiedzieć, jak podejść do takiej naprawy, aby przeprowadzić ją w sposób prosty i skuteczny. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku autoryzowanych salonów, które na bieżąco są z technologią Apple i wymiana baterii w MacBook Pro 15 A1990 zostanie przeprowadzona w sposób należyty.

Kiedy wymienić baterię?

Kwestia wymiany baterii jest bardzo prosta. Apple przygotował baterię w MacBooku, która jest w stanie wytrzymać 1000 cykli ładowań. Oczywiście, spore znaczenie będzie mieć to, jak często korzystamy z naszego MacBook Pro 15 A1707 bądź też innego modelu. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać gdy korzystamy z niego po kilka godzin dziennie, a i inaczej gdy włączymy go 2-3 razy w tygodniu. Sama wymiana baterii to czas około 3-5 dni roboczych, chociaż często jest to uzależnione od pracy danego serwisu. Oczywiście, może się zdarzyć, że w pierwszym lepszym salonie ktoś zaproponuje wam dobrej jakości zamiennik, natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem będzie oryginalna bateria. 

Jaki będzie koszt wymiany baterii w MacBooku?

Przechodzimy teraz do najbardziej drażliwej kwestii. Niestety, wymiana baterii w „Maczku” nie jest małym kosztem, jak zresztą każda usługa naprawy urządzenia od Apple. W zależności od posiadanego modelu ten koszt będzie różny. Jest to logiczne, ponieważ model Pro A1297 w przypadku wymiany baterii to wydatek około 400-500 zł, jednak w przypadku modelu z 2017 Touch Bar (A1706) kwota, którą będziemy musieli zapłacić jest już znacznie większa, bo mowa o około 800-900 zł.