Wymiana walut w e-kantorze

Wymiana walut odbywać się może w kantorze stacjonarnym, banku lub e-kantorze. Trzecia opcja jest co raz częściej wybierana przez klientów.  Ok. 80% osób korzysta z kantorów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, a serwisy wymiany online z roku na rok przyciągają co raz więcej klientów.

Dlaczego e-kantory?

Wartość polskiego rynku handlu przez Internet stale rośnie. Obecnie jego wartość szacuje się na ok. 50 mld złotych. Przyczyną dość szybkiego wzrostu jest między innymi atrakcyjna cena. Podobnie jak z wieloma innymi produktami czy usługami, tak i zakup oraz sprzedaż walut przez Internet odbywa się z korzyścią dla klienta. Trafić można na prawdziwe okazje, gdzie cena w kantorze online różni się od proponowanej przez bank nawet o nawet 7%. Badania pokazują, że cena jest jednak jednym z wielu elementów, które wpływają na atrakcyjność serwisów wymiany online jeśli chodzi o kursy walut. Kantor online daje bowiem również inne oszczędności.

Kolejnym czynnikiem jest czas realizacji transakcji. W przeciwieństwie do kantoru stacjonarnego lub banku, Klient jest w stanie zaoszczędzić dużo czasu. Nowoczesne metody płatności typu Dotpay czy PayU sprawiają, że transakcje można wykonać w niecałą minutę. Ponadto e-kantory co raz częściej współpracują z bankami, u których otwierają własne rachunki. Przelew między kantorem i bankiem jest wtedy rejestrowany jako wewnętrzny, dzięki czemu klienci unikają dodatkowych opłat.

Nasz kantor https://www.rkantor.com/ jako serwis wymiany online oferuje korzystniejsze wymiany niż banki czy kantory stacjonarne. Dzięki natychmiastowym przelewom oferujemy korzystne rozwiązanie również dla firm. Wielu przedsiębiorców współpracuje z firmami zagranicznymi, a kupując u nich produkty czy usługi bardzo często są zmuszeni do zapłaty w innej walucie. I tu ponownie jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas. Dzięki bezzwłocznie opłaconej fakturze przedsiębiorstwa mogą uniknąć także kar czy złej opinii kontrahenta.

Na tle banków czy kantorów stacjonarnych e-kantory prezentują się zdecydowanie korzystniej. Warto jest się więc zarejestrować, gdyż na Państwa koncie zostanie z pewnością więcej pieniędzy.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną