Wyczekiwana przez rynek seria smartfonów Galaxy S22 dla biznesu już w ofercie KOMSA

KOMSA, dystrybutor ICT na rodzimym rynku oraz zdobywca nagrody „Odkrycie Roku 2021” Samsung Electronics, wzbogaca ofertę o nową serię Galaxy S22. Stworzona przez koreańską markę linia to obecnie trzy modele – Samsung Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra. Ten ostatni, Galaxy S22 Ultra to model długo wyczekiwany przez użytkowników biznesowych. O tym, jak ważna jest to premiera dla przedsiębiorców i integratorów, przekonuje Paweł Sterniuk, Fulfillment Purchasing Manager w KOMSA Polska.

Samsung Electronics to globalny lider w produkcji smartfonów, należący do tzw. wielkiej trójki. KOMSA Polska, wprowadzając do sprzedaży poprzez platformę ekomsa.pl serię Galaxy S22, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających i bezkompromisowych klientów biznesowych. Użytkowników, dla których w równym stopniu liczą się wydajność, jak i jakość spod szyldu premium.

Seria Galaxy S22 i galaktyczna wydajność

Sercem smartfonów oznaczonych sygnaturą S22 jest nowy procesor Exynos 2200 wykonany w technologii 4 nm. Jak podaje producent, jest to najbardziej wydajny procesor w historii Galaxy. Dzięki niemu smartfony koreańskiej marki działają jeszcze dłużej i płynniej, bez tzw. lagów.

Smartfony Galaxy S22 oferują także zupełnie nowe standardy, jeśli chodzi o możliwości foto i video. Kinowe wręcz detale zapewniają aparaty wysokiej rozdzielczości z technologią Adaptive Pixel. Dzięki technologii, która w trybie adaptacyjnym łączy sąsiadujące piksele, Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra pozwalają na robienie wyraźnych zdjęć również w warunkach nocnych (jaśniejsza niż dotychczas nightografia). Do tego dochodzi ulepszona stabilizacja obrazu. Wirtualne oprowadzania czy prezentacje poprowadzone live zyskują dzięki niej zupełnie nową jakość.

Z punktu widzenia komfortu pracy przedsiębiorcy nieoceniony jest również cały ekosystem Galaxy. Smartfony z serii S22 współpracują niezawodnie z innymi produktami Samsung np. tabletami, słuchawkami czy smartwatchami. Do tego użytkownik może zawsze sięgnąć po usługę Samsung DeX, teraz także w wersji bezprzewodowej, dającą możliwość korzystania ze smartfonu jak z komputera – dodaje Paweł Sterniuk, Fulfillment Purchasing Manager w Dziale zakupów KOMSA Polska, odpowiedzialny m.in. za dystrybucję linii produktów IM B2B Samsung.

W przypadku serii Galaxy S22 nie zapomniano również o estetycznym aspekcie, który idzie w parze z wytrzymałością. Wszystko dzięki zastosowaniu Armor Aluminium oraz szkła Gorilla Glass Victus+. Zgodność z normą IP68 sprawia, że smartfony są wodoodporne i pyłoszczelne.

Galaxy S22 Ultra – ekskluzywny smartfon pracujący

Szczególną pozycję w przypadku nowej serii zajmuje model Galaxy S22 Ultra. Jego głównym wyróżnikiem jest chowany w obudowie rysik. Rozwiązanie to Samsung zastosował po raz pierwszy, jeśli chodzi o serię Galaxy S. S Pen, bo tak producent nazwał wbudowany rysik, zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z pisania. Wszystko dzięki trzykrotnemu przyspieszeniu czasu reakcji, co przekłada się na lepszą współpracę z ekranem. Możliwość sprawnego prowadzenia prezentacji, szybka zamiana odręcznych notatek w cyfrowe dokumenty czy specjalna, intuicyjna aplikacja do rysowania z pewnością znajdą uznanie wszystkich prezesów, menadżerów i projektantów.

Dopasowanie nowego smartfonu S22 Ultra do potrzeb klientów biznesowych podkreśla zresztą Paweł Sterniuk: – Zarówno klienci B2B, jak i integratorzy startujący w przetargach nie mogli się doczekać premiery tego stworzonego z myślą o codziennej pracy modelu. I właśnie go dostali. Galaxy S22 Ultra to bez dwóch zdań flagowiec dostosowany do wymagań dzisiejszego świata biznesu, w którym smartfon stanowi swoiste kieszonkowe centrum dowodzenia. Jego kluczowe cechy i parametry, takie jak: nowy wydajny procesor, mocna bateria wspierana ultraszybkim ładowaniem, wbudowany rysik, najjaśniejszy wyświetlacz w historii Galaxy, jest dokładnie tym, czego potrzeba w dobie pracy zdalnej, licznych „calli” czy aktywności marketingowych w social media.

Jak każdy flagowiec z segmentu premium, tak i Galaxy S22 Ultra ma duże zapotrzebowanie na energię. Inżynierowie Samsung przygotowali jednak urządzenie na całodniowy tryb pracy dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 5000 mAh i zarządzania energią poprzez AI. Wielogodzinne rozmowy, videokonferencje i prezentacje nie stanowią zatem większego wyzwania dla tego modelu. Dodatkowo, istnieje możliwość superszybkiego ładowania 45W[1]. Nagły brak kontaktu ze światem z pewnością nie grozi użytkownikom Galaxy S22 Ultra.

[1] Ładowarki, w tym ładowarka 45W, sprzedawane są osobno.