W Izraelu powstaje hub dla start-upów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

  • Izraelsko-amerykańska firma Check Point Software uruchomiła program CyberUp, wspierający start-upy zajmujące się cyberbezpieczeństwem.
  • Inicjatywa ma na celu m.in. pomoc najbardziej obiecującym firmom w wyszukaniu potencjalnych inwestorów
  • Izrael zasłużył sobie na reputację „kraju start-upów”, posiadając 97 „jednorożców”, czyli firm o wartości ponad 1 miliarda dolarów!

Izraelsko-amerykańska firma Check Point Software uruchomiła program CyberUp, wspierający start-upy zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Inicjatywa ma na celu m.in. pomoc najbardziej obiecującym firmom w wyszukaniu potencjalnych inwestorów. Oprócz prowadzenia członków hubu przez kluczowe etapy rozwoju, CyberUp ma zapewnić dostęp do najnowocześniejszych izraelskich innowacji klientom firmy Check Point.

Cechą charakterystyczną CyberUp jest koncentracja wyłącznie na sektorze cyberbezpieczeństwa. Kandydaci są starannie dopasowywani, weryfikowani i wybierani tylko wtedy, gdy dysponują dojrzałym, możliwym do wdrożenia rozwiązaniem, które może być wartościowe dla obecnych klientów Check Pointa. W pierwszym etapie wybrano siedem firm na wczesnym etapie rozwoju. Są to Cyberpion, Grip Security, Infinipoint, Reflectiz, Sentra, Suridata i Zero Networks.

Izrael zasłużył sobie na reputację „kraju start-upów”, posiadając 97 „jednorożców”, czyli firm o wartości ponad 1 miliarda dolarów (Techaviv). Wzrastają również inwestycje w ekosystem start-upów, a izraelskie firmy zapewniły 5,4 mld euro wartości transakcji w pierwszej połowie 2022 r., w porównaniu z 4,2 mld euro w drugiej połowie 2021 r.

CyberUp jest pomysłem Noa’y Zilberman, która dołączyła do Check Pointa z Odo Security, start-upu zajmującego się cyberbezpieczeństwem, którego była współzałożycielką. Program jej autorstwa będzie również wspierał firmy na wczesnym etapie rozwoju w sektorze. – Check Point odegrał kluczową rolę w sukcesie wielu izraelskich start-upów cybernetycznych. Około 40 firm zostało założonych przez byłych pracowników i prawie każdy w cyberprzestrzeni miał kiedyś styczność z Check Pointem – zauważa Zilberman.

CyberUp to 16-tygodniowy program, w ramach którego start-upy zyskują ekspozycję na światowy rynek cyberbezpieczeństwa dzięki prezentacjom kierowanych do klientów i spostrzeżeniom wiodących CISO, a wszystko to prowadzone jest przez ekspercką radę doradczą dla klientów. Innowacyjnym elementem programu są odbywające się co dwa tygodnie osobiste spotkania informacyjne w Centrum Innowacji Check Point. Zapewnia to przestrzeń, w której uczestnicy mogą spotykać się i omawiać pomysły z delegacjami klientów oraz odkrywać możliwości przyszłej współpracy. Odbędzie się również seria „kameralnych rozmów CISO”, podczas których start-upy będą mogły aktywnie rozmawiać z klientami o kluczowych wyzwaniach, przed którymi stoją. – Ta aktywna współpraca jeden na jeden z prawdziwymi klientami i ekspertami w tej dziedzinie odróżnia CyberUp od innych programów opartych na mentoringu i wykładach — dodała Zilberman.

Oprócz rozmów CISO i sesji osobistych, uczestnicy mogą również brać udział we wspólnych inicjatywach marketingowych z Check Pointem na stronie CyberTalk oraz w ramach społeczności użytkowników CheckMates, co zapewni im kontakt z tysiącami klientów na całym świecie. Pod koniec programu uczestnicy zostaną zaproszeni do Stanów Zjednoczonych na osobiste spotkania ze starszymi CISO i międzynarodowymi VC, a także wezmą udział w wydarzeniach, takich jak RSA, Black Hat i własna konferencja Check Point CPX. Check Point wspiera start-upy na wczesnym etapie również w ramach części programu dotyczącej rozwoju ekosystemu. Obejmuje to kwartalne spotkania, w których biorą udział przedsiębiorcy, CISO i VC, oraz odbywające się dwa razy w roku wydarzenie innowacyjne, podczas którego start-upy mogą prezentować się ekspertom i współpracować z nimi, a także możliwości spotkań indywidualnych.