Ubezpieczenie dla IT

Każdy człowiek prędzej czy później popełnia jakieś błędy w swojej pracy bądź cierpi z powodu błędów innych osób. Jedne mniejsze, drugie większe i ewentualnie bardziej kosztowne. Nie inaczej jest w przypadku osób pracujących w branży IT. Pewnym rozwiązaniem takiego problemu jest posiadanie ubezpieczenia.

Kim właściwie jest broker ubezpieczeniowy?

Jest to osoba, która prowadzi działalność gospodarczą polegającą na pośrednictwie ubezpieczeniowym w imieniu klienta, od którego otrzymał pełnomocnictwo. Reprezentuje on interesy swojego klienta poprzez identyfikacje ryzyka, doradztwo oraz zarządza umowami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenia OC związane ze świadczeniem usług IT

 Ubezpieczenia dla branży IT mają na celu ochronę firm, zajmujących się świadczeniem usług programowania, administrowania, testowania, integracji i wiele innych, przed niezamierzonymi błędami, które mogą się pojawić w czasie świadczenia usługi. Ze względu na różnorodność świadczonych usług w branży IT ubezpieczenia są odpowiednio dostosowane do profilu konkretnej firmy lub osoby. Przykładowe sytuacje, w których ubezpieczenie może mieć zastosowanie to nie spełnianie zakładanej funkcji przez oprogramowanie, nieumyślnie usunięte dane lub działanie wytworzonego oprogramowania spowodowało straty finansowe. Ponadto ubezpieczenia OC dla branży IT może pokrywać koszty czynności prawnych, udział w czynnościach sądowych i inne. Zakres ubezpieczenia jest ustalany na podstawie analizy profilu działalności przedsiębiorstwa. Decydując się na skorzystanie z usług brokera ubezpieczeniowego, zawierając umowę, należy zwrócić uwagę na to, jakie podmioty są ujęte ubezpieczeniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ ubezpieczyciel nie wypłaci ubezpieczenia za błędy popełnione przez podmioty nieujęte w umowie. Również w umowie powinno być doprecyzowany zakres terytorialny i czasowy ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia zależy przede wszystkim od określonych czynników ryzyka, ilości zatrudnianych pracowników oraz przede wszystkim od sumy ubezpieczenia. Po więcej informacji zapraszamy na polecanych przez nas specjalistów z firmy https://ibu.pl. Jest to firma obsługująca największą liczbę klientów IT w zakresie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. To doświadczeni eksperci z ogromną pasją do swojego zawodu i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i pracowników.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną