Trójwymiarowe naklejki – trwałe i estetyczne oznakowanie produktów

Odpowiednie oznakowanie produktów jest bardzo istotne – wie o tym każdy przedsiębiorca. Istnieje wiele sposobów znakowania: każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jeśli zależy Ci na oznakowaniu, które jest estetyczne, trwałe i pasuje praktycznie do wszystkiego, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zastosowanie naklejek trójwymiarowych. 

Naklejki 3D – zalety

Dlaczego warto zdecydować się na naklejki 3D? Powodów jest wiele. Do zalet trójwymiarowych naklejek można z pewnością zaliczyć:

  • To, że działają jak mobilna reklama – każdy oznakowany produkt, który sprzedasz, będzie zwiększał rozpoznawalność marki i przyciągał nowych klientów. Ty w tym czasie nie będziesz musiał zupełnie nic robić: spokojnie skupisz się na prowadzeniu biznesu i sprawach z tym związanych. Taka reklama może dotrzeć wszędzie – również tam, gdzie tradycyjny marketing zupełnie by się nie sprawdził.
  • Niesamowitą trwałość wszystkie naklejki 3D pokryte są warstwą poliuretanu (żywicy epoksydowej), której twarda powierzchnia jest odporna na niekorzystne, niszczące czynniki i różnorodne warunki atmosferyczne. Dzięki temu naklejka jest w stanie długo zachować swoje walory estetyczne, nawet wtedy, gdy oznaczony nią przedmiot jest bardzo intensywnie użytkowany. 
  • Ogromną możliwość personalizacji – naklejki 3D mogą być produkowane w dowolnych kształtach oraz kolorach. Wysoka jakość druku umożliwia umieszczenie na nich dowolnych grafik – ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia. Trójwymiarowe naklejki są więc w stanie doskonale podkreślać charakter każdego produktu!
  • Wyjątkową estetykę – trójwymiarowe naklejki wyglądają po prostu dobrze. Niestarannie wykonane logo może zepsuć cały produkt, jeśli jednak decydujesz się na naklejki 3D – zupełnie nie musisz się tego obawiać. Żywe kolory i wyrazisty nadruk zachowują swój wygląd przez lata, a wypukła powierzchnia dodatkowo podkreśla ich jakość. 

Oznakowanie naklejkami 3D a sprzedaż

Pozyskiwanie nowych klientów nie jest łatwe – jednak utrzymywanie kontaktu z tymi, którzy już wcześniej korzystali z naszych usług, wcale nie jest prostsze! Posiadanie stałych klientów często okazuje się być kluczem do sukcesu: to właśnie oni regularnie wracają, dokonują kolejnych zakupów i polecają markę swoim współpracownikom lub znajomym. Odpowiednio zaprojektowane oznakowanie produktu może w ogromnym stopniu przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Możesz umieścić na naklejkach swoje dane kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail lub strony internetowej. Dzięki temu kontakt będzie zawsze pod ręką – a wszyscy cenimy sobie wygodne i proste rozwiązania. Klienci nie będą musieli zastanawiać się, w jaki sposób się z Tobą skontaktować, nie będą też musieli wyszukiwać niezbędnych informacji samodzielnie. Z pewnością zostanie to przez nich docenione!

Dzięki naklejkom 3D z nazwą firmy oraz kontaktem możesz także przyciągnąć do siebie nowych klientów. W momencie, gdy naklejka umieszczona jest na każdym produkcie, który sprzedajesz – istnieje całkiem spora szansa na to, że zauważy ją ktoś zainteresowany produktami lub usługami z Twojej branży. 

Naklejki w technologii 3D doming – co to właściwie jest?

Naklejki produkowane w technologii 3D doming pokryte są wypukłą, twardą, odporną warstwą poliuretanu. Proces ich produkcji można podzielić na klika etapów. Pierwszy z nich to oczywiście druk: przygotowany wcześniej projekt nanoszony jest na folię. Dobór technologii druku jest uzależniony od tego, co dokładnie ma znajdować się na naklejkach. 

Kolejnym etapem produkcji jest plotowanie wydruku. Arkusze zadrukowanej folii są odpowiednio przycinane, dzięki czemu uzyskują swój docelowy kształt. Po usunięciu niepotrzebnych resztek folii naklejki zalewane są specjalną żywicą. Właściwości jej napięcia powierzchniowego sprawiają, że nie wypływa ona poza krawędzie naklejek. Najczęściej stosowane poliuretan utwardzają się same – potrzebne są jednak do tego odpowiednie warunki temperatury oraz wilgotności. Po pewnym czasie naklejki są gotowe: wystarczy w prosty sposób przykleić je na produkcie. 

Samoprzylepne naklejki trójwymiarowe z zaprojektowanym przez Ciebie nadrukiem świetnie sprawdzą się jako oznakowanie produktu. Pomogą Ci w zwiększeniu rozpoznawalności marki oraz w podniesieniu poziomu sprzedaży. Dzięki temu, że mogą wyglądać w praktycznie dowolny sposób – nadają się do znakowania produktów ze wszystkich kategorii. Ich trwałość z kolei sprawia, że są w stanie pełnić swoją rolę przez wiele lat, nie tracąc właściwości praktycznych ani estetycznych.