Tesla i Spotify na konferencji Agile organizowanej przez Intellias

Intellias, globalna firma informatyczna, zgromadzi światowej sławy ekspertów Agile, którzy omówią techniki i narzędzia służące do kierowania przedsiębiorstwem w czasie kryzysu.

W dniach 1-3 czerwca globalny dostawca oprogramowania Intellias zorganizuje trzydniową konferencję na temat metodologii rozwoju Agile w trudnych czasach. Intellias Agile Days zgromadzi ponad 1000 uczestników online z całego świata. Wśród uczestników znajdą się programiści, inżynierowie QA, mistrzowie Scrum, właściciele i menedżerowie produktu, trenerzy Agile, analitycy biznesowi oraz prezesi firm IT, którzy będą mieli okazję do interakcji i wymiany pomysłów. Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

Tematem przewodnim konferencji jest „sztuka przetrwania w biznesie w czasie kryzysu„. Wiodący światowi eksperci Agile z Polski, USA, Bułgarii, Hiszpanii i innych krajów opowiedzą o swoich praktycznych przypadkach i podzielą się wiedzą na temat metod Agile w czasach kryzysu.

Roman Pavlyuk

Agile to zdrowy sposób poszukiwania rozwiązań, coś w rodzaju metody prób i błędów. Korzystając z elastycznych procesów rozwoju, inżynierowie mogą prowadzić określone badania, które pomagają tworzyć produkty spełniające potrzeby klientów. Te same elastyczne procesy pomagają firmom skutecznie reagować na trudne czasy” – mówi Roman Pavlyuk, wiceprezes ds. strategii cyfrowej w firmie Intellias.

Eksperci Tesla i Spotify

Wśród planowanych prelegentów są: Joe Justice, który opowie o metodach Agile w firmie Tesla; Piotr Majkowski, który przedstawi swoje spostrzeżenia na temat instrumentów Agile w Spotify; Alex Ballarin, trener Scrum z Scrum.org, który opowie o zespołach Scrum zorientowanych na użytkownika; Nicola Bogdanov, współzałożyciel AgilePool, który przedstawi swój pogląd na temat coachingu personalnego; Roman Pavlyuk, wiceprezes ds. strategii cyfrowej w firmie Intellias, który opowie o usługach i praktykach zarządzania produktem; oraz Yurgen Appelo, autor książki Management 3.0, który opowie o tym, dlaczego innowacje to coś więcej niż Agile czy Lean i jak możemy zarządzać systemem zamiast ludźmi.

Joe Justice

Agile Intellias bezpośrednio wspiera firmy, a co ważniejsze, ludzkość, w kryzysie. To nie jest sytuacja, którą możemy przewidzieć i zaplanować z rocznym budżetem. Jest to reakcja, która dopiero się pojawia. Aby być skutecznym i humanitarnym, musimy być zwinni. Na tej konferencji przekażę to, czego nauczyłem się, pracując dla Elona Muska” – mówi Joe Justice, członek zarządu Agile Business Institute.

Pomimo pandemii wirusa Covid-19 i zakrojonej na szeroką skalę inwazji Rosji na Ukrainę, Intellias zdołał utrzymać swoją działalność, a nawet kontynuować ekspansję geograficzną. Obecnie firma otwiera biura w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii i Kolumbii. Intellias wierzy, że metody i techniki Agile mogą pomóc firmie w poruszaniu się w czasach niepewności.

Udział w Intellias Agile Days jest bezpłatny, ale uczestnicy są zachęcani do przekazywania datków na wsparcie Ukrainy. Celem Intellias jest zebranie pieniędzy dla organizacji non-profit zajmujących się dostarczaniem pomocy humanitarnej dla narodu ukraińskiego.

Wydarzenie można śledzić tutaj: https://www.career-launch.intellias.com/intellias-agile-days