Solidigm wprowadza dysk SSD PCIe 4.0 Solidig P41 Plus

Pierwszy markowy dysk SSD łączy rozwiązania sprzętowe i programowe z wyjątkową ceną, zapewniając wysoką wydajność do codziennego korzystania z komputera.

Solidigm ogłosił Solidigm™ P41 Plus, pierwszy dysk SSD (solid-state storage drive) pod własną marką od czasu założenia spółki w grudniu 2021 r. P41 Plus to innowacyjny produkt korzystający z interfejsu PCIe 4.0, który zapewnia użytkownikom komputerów osobistych najlepsze w branży połączenie wydajności i opłacalności dla codziennej pracy i grania.

Oferując prędkość odczytu sekwencyjnego do 4125 MB/s, dysk Solidigm P41 Plus jest przełomem w zakresie opłacalności – zapewnia doskonałe osiągi PCIe 4.0 w cenie, która nie pogrąży budżetu zwykłych użytkowników komputerów.

Solidigm P41 Plus bazuje na 144-warstwowych pamięciach 3D NAND i jest dostępny w rozmiarze M.2 2280 w pojemnościach 512GB, 1TB, i 2TB. Aby zaoferować więcej możliwych konfiguracji, Solidigm P41 Plus jest również dostępny dla producentów OEM w rozmiarach 2230 i 2242 w kanałach sprzedaży internetowej i detalicznej.

Podkreślając swoje dążenie do stania się nowym punktem odniesienia dla dysków SSD, spółka Solidigm zainwestowała znaczne środki w oprogramowanie dyskowe, które pozwala maksymalnie poprawić wrażenia użytkownika. Efektem jest Solidigm Synergy™, opcjonalny ale polecany pakiet, który obejmuje zarówno sterownik dysku, jak i aplikację dla systemu Windows z potężnymi narzędziami do monitorowania stanu dysku. Sterownik dysku Solidigm Storage Driver obsługuje caching zarządzany w komputerze hosta poprzez monitorowanie schematów użytkowania w celu identyfikacji danych o wysokim priorytecie i przechowywania najważniejszych pozycji w pamięci cache, co zapewnia szybszy odczyt danych w miarę zapełniania się dysku. Oprogramowanie Solidigm Synergy można pobrać za darmo na stronie solidigm.com.

„Niezależnie od tego, czy gramy w najnowsze gry na PC, kierujemy firmą, czy obrabiamy rodzinne zdjęcia, Solidigm P41 Plus zapewnia niezbędną wydajność dla użytkowników końcowych za niesamowicie niską cenę – powiedział Sanjay Talreja, dyrektor generalny grupy ds. produktów i rozwiązań dla klientów. – Oparty o innowacyjne oprogramowanie, Solidigm P41 Plus zapewnia wyjątkowe połączenie niskiej ceny i wysokich osiągów wraz z ulepszonym programowo doświadczeniem użytkownika, co czyni z niego unikalny produkt”.

Jako pierwszy produkt pod marką Solidigm™, P41 Plus jest wyrazem zaangażowania spółki w zapewnienie najlepszej oferty w branży rozwiązań do przechowywania danych, która obejmuje wydajne dyski SSD dla rynku klientów indywidualnych, chmur obliczeniowych i centrów danych. Odwiedź stronę solidigm.com, aby uzyskać więcej informacji.