Smartwatch – jakie wybrać i dla kogo?

Zegarek niegdyś był jedynie niewielkim urządzeniem na naszym zegarku, wskazującym godzinę. Odkąd jednak mamy telefony, a właściwie smartfony, wymagany od różnych sprzętów dużo więcej. Smartwatche stają się bardzo popularne, ponieważ oferują znacznie więcej niż zwykły, tradycyjny zegarek. Oczywiście, oferują również tradycyjne funkcje zegarka, ale i znacznie więcej. Jakie są ich najciekawsze funkcje? 

Wiele smartwatchy oferuje na przykład możliwość nawigacji dzięki nim. Jadąc autem, nie musimy wpatrywać się w ekran, a w jasno przekazywane wskazówki dokąd powinniśmy jechać, na naszym nadgarstku. To nie dość, że wygodniejsze, to dużo bardziej bezpieczne. To wszystko dlatego, że smartwatche mają wbudowany gps. Smartwatche są oczywiście najczęściej połączone z naszym smartfonem, a przynajmniej mogą być, jeśli na to pozwolimy. Dzięki temu zyskujemy wiele dodatkowych korzyści. Z pomocą smartwatcha możemy odebrać, a nawet kontynuować połączenie przychodzące. Dostajemy na zegarek powiadomienia z wszystkich aplikacji, przede wszystkim ważne są dla nas powiadomienia z różnych komunikatorów, czy sms. Kto z nas nie chciałby widzieć od razu każdego powiadomienia z mediów społecznościowych. Oczywiście, nie zastąpią nam smartfona, ale w wielu sytuacjach mogą się naprawdę przydać. Nie musimy za każdym razem sięgać do telefonu, ponieważ mając smartwatch docierają do nas wszystkie powiadomienie. A co, jeśli zgubimy telefon? Większość z urządzeń ma funkcję „Znajdź telefon”, dzięki któremu zlokalizujemy go w zaledwie kilka sekund. 

Jaki zegarek sportowy wybrać?

Smartwatche mają wiele przydatnych funkcji sportowych. Wśród sportowców dobrze sprawdzają się sportowe smartwatche, bądź mniejsze Smartbandy. Mają wiele funkcji umożliwiających śledzenie naszej aktywności fizycznej. Zależnie od modelu, mogą nie tylko mierzyć ilość kroków, czy tętno, ale i tempo naszej aktywności i wiele innych. Mogą liczyć dystans, kalorie, kontrolować nas sen i wiele innych. Dużo modeli jest wodoodpornych, co pozwala nawet na treningi w basenie z użyciem zegarka. Mogą śledzić naszą kondycję, zwyczaje i warunki fizyczne. Co więcej, dzięki połączeniu z telefonem, nawet podczas treningu możemy mieć dostęp do naszych powiadomień, połączeń, czy wiadomości. Jeśli czekamy na ważny telefon, nie musimy odpuszczać treningu, możemy po prostu wziąć ze sobą smartwatch. Jeśli więc interesują Cię przede wszystkim zegarki sportowe i zastanawiasz się, jaki zegarek sportowy wybrać, warto wziąć pod uwagę, jakie sporty uprawiasz. Jeśli pływasz – musisz postawić na zegarek z odpowiednim poziomem wodoodporności. Jeśli zegarek sportowy ma Ci służyć na przykład do sportów długodystansowych, musi być wyposażony w odpowiednią baterię. Warto przejrzeć ranking zegarków sportowych, aby zobaczyć ich różne modele, a także opinie ich użytkowników. Wielu osobom wydaje się, że zegarek sportowy jest raczej męski i nie może być atrakcyjny, wręcz przeciwnie, zegarek sportowy damski może być nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki. Sportowy smartwatch może być odpowiedzią na wiele naszych potrzeb. Takie zegarki mają licznik kalorii, monitor snu, oferują precyzyjny pomiar tętna, co może nam pomóc nie tylko w sporcie, ale i w zachowaniu zdrowego trybu życia. Najlepszy zegarek sportowy ma liczne funkcje sportowe.

Smartwatche to nie tylko zegarki sportowe

Co ciekawe, wielu osobom wydaje się, że smartwatch ze względu na swój niewielki rozmiar nie może działać długo i za chwilę będzie rozładowany. Nic bardziej mylnego. Te inteligentne zegarki często mają baterie nawet bardziej wydajne, niż te w smartfonach. Niektóre z nich mogą działać ciągle nawet przez 14 dni! Dobre zegarki sportowe mogą wytrzymać bardzo długo nawet z włączonym gps. Oczywiście, smartwatche wyposażone są w ekran dotykowy, dzięki któremu obsługa smartwatcha jest naprawdę prosta i intuicyjna. Ekran dotykowy możemy zmieniać i stylizować, dzięki czemu nasz smartwatch właściwie każdego dnia może wyglądać inaczej. Ciekawą funkcją jest także sterowanie odtwarzaczem muzyki, jeśli słuchamy muzyki z pomocą aplikacji w naszym telefonie, mając smartwatch nie musimy co chwilę sięgać po smartfon, możemy sterować muzyką z poziomu smartwatcha. Zmieniać utwór, głośność.

Jednym z dużych plusów nowoczesnych smartfonów jest możliwość płatności zbliżeniowych. Płatności zbliżeniowe są możliwe dzięki wbudowanemu modułowi nfc. Z poziomu zegarka możemy zapłacić na przykład w sklepie, gdy zapomnimy zabrać ze sobą telefonu, czy portfela. 

Dobry zegarek to taki dostosowany do naszych potrzeb. Do najbardziej polecanych należą Apple Watch. Mają liczne funkcje, jak wykonywanie połączeń, sterowanie muzyką, planowanie treningów, pomiar dystansu, kompas, prognozę pogody, wiele trybów sportowych, moduł gps i inne zaawansowane funkcje. Apple Watche według wielu są lepsze niż jakiekolwiek zaawansowane zegarki sportowe. Zna nie tylko podstawowe dyscypliny sportowe, ale potrafi nawet śledzić trening interwałowy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą różnych smartwatchy w naszym sklepie internetowym.