Smartwatch GT3 PRO – czym się cechuje nowy produkt Huawei?

smartwatch gt3 pro

Smartwatch od Huawei jest to produkt, które z pewnością przykuje uwagę niejednej osoby, albowiem Smartwatch GT3 PRO jest dziełem wysokiej jakości wykonania i swojego rodzaju pokazem postępy Huawei w projektowaniu nowinek technologicznych. Omawiany smartwatch cechuje się długim czasem pracy baterii, co z pewnością sprawdzi się dla osób zabieganych, którzy chcą aby ich urządzenie potrafiło wytrzymać dłużej niż smartphone. Urządzenie jest wyposażone w systemy monitorujące zdrowie i aktywność fizyczną, więc produkt może się również dobrze sprawdzić dla osób chcących monitorować swoją dzienną aktywność. Sam smartwatch jest bardzo wygodny i pięknie się prezentuje na damski nadgarstku. Smartwatch jest sprzedawany obecnie w wersji damskiej lub męskiej, a cena tego urządzenie oscyluje między 1999 zł, a 2399 zł. Cenna produktu jest jednak zależna głównie od wykonania. Ceramiczna wersja smartwatcha kosztuje około 2399 zł, a edycja z ceramicznym korpusem, szafirowym szkłem i skórzanym paskiem, kosztuje około 1999zł. 

Trochę o technice – czyli jaką specyfikacje posiada Huawei Smartwatch GT 3 Pro? 

Huawei Smartwatch GT 3 Pro ukazała się światu w Chinach, około pięć miesięcy po premierze pierwszej wersji z serii Huawei smartwatch GT 3. Produkt pojawił się w dwóch wersjach, które różnią się kolorystycznym akcentem, ale od strony technicznej systemu i wykonania, są to bardzo zbliżone do siebie. Na potrzeby artykułu zostanie omówiony model FRG-B19. Zatem co kryję w sobie to cudeńko technologiczne? Urządzenie zostało wyposażone w oprogramowanie HarmonyOS 2.0 i baterię Li-Po 530 mAh. Piękny ceramiczny pasek z zapięciem motylkowym o szerokości 20 mm pięknie się prezentuje na nadgarstku. Oczywiście produkt ten jest wyposażony w systemy monitorowania zdrowia i zawiera w sobie EKG, pomiar tętna, żyroskop, akcelerometr, ale też służy jako termometr, kompas, czy barometr. Warto wspomnieć też o wykonaniu z materiałów takich jak szafirowe szkoło oraz ceramiczna obudowa. Wymiar ekranu to 1,32 cala i wyświetla obraz w przedziale 466×466 pikseli. Cały smartwatch waży około 50 g. 

Czym się różnią dokładniej poszczególne wersje Smartwatcha 

Aby odpowiedzieć na to pytanie podzielimy osobno tutaj wersję damską i męską. Przestawimy dokładny opis poszczególnej wersji i przedstawimy przedział cenowy raz jeszcze. 

Damskie wersje Smartwatcha GT 3 Pro 

  • Wersja cenowo za 2399zł, cechuję się ceramicznym wykonaniem włącznie z paskiem.
  • Wersja cenowa za 1999zł, prezentuje się z tylko ceramicznym korpusem oraz skórzanym paskiem. 

Męska wersja Smartwatcha GT 3 Pro 

  • Wersja cenowa za 1699 zł, prezentuje się z tytanowym korpusem, szafirowym szkłem oraz skórzanym paskiem. 
  • Wersja cenowa za 2199 zł, cechuję tytanową bransoletą.

Największe zalety urządzenia oraz największe wady?

Huawei Smartwatch GT 3 Pro to kawałek solidnego urządzenia. Niewątpliwie może się pochwalić pięknym wyglądem, wynikającym z wysokiej jakości wykonania oraz pomysłowości projektantów urządzenia za co należą im się ogromne brawa. Poza atrakcyjnym wyglądem, urządzenia cechuje się wygodą. Specjalny pasek nie uciska w nadgarstku, wydaje się być delikatny w dotyku i miły dla skóry. Mówiąc o Smartwatchu GT 3 Pro warto wspomnieć o jego dużej tarczy do wyboru, czy o licznych trybach sportowych jakie to urządzenie posiada. Największą zaletą tego urządzenia niewątpliwe okażę się bezprzewodowe ładowanie Qi. 

Jakie zatem posiada wady to urządzenia?

Niestety produkt od Huawei nie pozwala na płatności zbliżeniowe, co jest bardzo dotkliwe dla tego urządzenia. Warto również wspomnieć o tym, że funkcję GPS i Always on Display mocno zużywają baterię urządzenia. Największym problemem jednak tego Smartwatcha jest jego cenna. Produkt może i został wykonany olśniewająco, ale jednak brakuje mu podstawowej funkcji takiej jak płatności zbliżeniowej. 

Jak długo pracuje Smartwatch GT 3 Pro na jednej baterii?

Według zapewnień producenta jest to nawet tydzień czasu pracy, ale trzeba mieć na uwadze takie czynniki jak liczba aktywowanych monitorów i ogólne użytkowanie innych systemów, aplikacji urządzenia. Czas pracy bez włączonych systemów monitorowania oscyluje miedzy 6-7 dnia, a z systemami od treningu to już jakieś 3-4 dni pracy. Urządzenie ładuje się około 1,5 godziny. 

Czy warto rozważyć zakup Smartwatcha GT 3 Pro?

Odpowiedzi na to pytanie ciężko udzielić, wynika to z faktu, jakie mamy oczekiwania wobec urządzenia. Jeśli szukamy atrakcyjnie prezentującego się smartwatcha to model GT 3 Pro zdecydowanie spełni nasze wymagania. Jeśli szukamy urządzenia bogatego w funkcje treningu, sportu, zdrowia to również się nie rozczarowujemy. Jednak trzeba mieć na uwadze brak płatności zbliżeniowych i wysoką cenne tego urządzenia.