Składanie komputera PC

Komputer stacjonarny jest to rodzaj komputera osobistego, który najczęściej mieści się przy biurku i nie można go przewozić oznacza on, że nie jest to urządzenie mobile jak laptop, ponieważ jest to rodzaj gabarytu, który jest ciężki i niewygodny w transporcie. Kiedyś istniał podział na komputery domowe oraz biurowe. Domowe w tym przypadku miały mniejszą moc obliczeniową, ale nadawały się jedynie do prostych prac biurowych, ponieważ były one spersonalizowane głównie pod gry. 

Komputer All in One – jest to sprzęt, w którym zestawy komputerowe takie jak płyta gówna, procesor czy układ graficzny zostały umieszczone w jednej obudowie z ekranem lub zbudowane z niezależnych od siebie modułów, które razem połączone ze sobą pełnią rodzaj urządzenia All in One. 

Mini PC – jest to zwykły komputer zamknięty w niewielkiej obudowie. Nowoczesne tego typu sprzęty posiadają wydajne chłodzenie, które pomimo rozmiarów konstrukcyjnych. Nie pozwala komputerowi na przegrzewanie się. Dzięki temu te komputery są wydajne oraz bardzo ciche. 

Składanie PC

Złożenie komputera od podstaw to jedyny sposób na posiadanie gwarancja, że nasz sprzęt będzie taki jaki chcemy posiadać. Ponadto gdy wiemy co znajduje się w naszym komputerze jesteśmy wraz z rozwojem technologi w stanie ulepszyć go. 

Narzędzia do składania komputera

Pierwsze co należy zrobić to  przygotować miejsce pracy oraz zebrać wszystkie potrzebne nam podzespoły, oraz narzędzia do złożenia naszego komputera. Przy wyborze do niego podzespołów warto zwrócić uwagę na:

Procesor – jest to rodzaj mózgu wieku urządzeń elektronicznych w tym komputera PC. Koordynuje on pracę podzespołów oraz odpowiada za prawidłowe przeprowadzanie  procesów od tych prostych przez obliczenia na komputerze po te bardziej skomplikowane np. gry komputerowe.     

Kartę graficzną – to właśnie dzięki niej mamy możliwość wyświetlania obrazu oraz animacji I na ekranie komputera. Istnieją dwa rodzaje kart graficznych takich jak:

Karta zintegrowana – często sprawdza się ona tylko w podstawowych czynnościach np. w przeglądaniu internetu, słuchaniu muzyki, czy oglądaniu filmów.  

Karta dedykowana – montowana jest w gnieździe płyty głównej. Ma lepszą specyfikację niż karta zintegrowana z procesorem pozwala nam dzięki temu na wykonywanie znacznie większej ilości czynności możemy dodatkowo np. obrobić film w programie czy pograć w nasze ulubione gry.     

Pamięć ram – jest to pamięć operacyjna komputera stacjonarnego lub laptopa. Jak najprościej zrozumieć to pojęcie? Jest to rodzaj schowka, który przechowuje najpotrzebniejsze dane, które w momencie gdy nie są one wykorzystywane zostają usunięte. Obsługuje ona procesy zachodzące w komputerze w czasie teraźniejszym. Ma ona bardzo duże znaczenie gdy komputer ma mieć określone przeznaczenie, ponieważ wtedy musimy dobrać odpowiednią jej wielkość, gdyż przez to nasz komputer może się zacinać, a procesy wykonywane na nim będą wolniej.    

Dysk twardy – jest to sprzęt służący do przechowywania cyfrowej zawartości oraz danych na komputerze. Dyski dzielimy na:

HDD – tego typu dyski składają się z namagnesowanych talerzy, które szybko się obracają, Im szybsza jest ta prędkość, tym szybciej komputer może z takiego dysku odczytać dane. 

SSD – są to dyski półprzewodnikowe nie posiadają części mechanicznych tak jak dyski HDD, a są jedynie nośnikami pamięci Flash, która wykorzystywana jest także w kartach SD oraz dyskach zewnętrznych. Przy wyborze komputera możemy skupić się na częściach, z których samodzielnie złożymy własną jednostkę. Tego typu podzespoły możemy zakupić na stronie sklepu znajdującego się pod tym linkiem 

Możemy też skorzystać z gotowych wariantów, które znajdziemy na tej stronie internetowej https://komtek24.pl/

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną