Problemy z parowaniem i łączeniem Mi Band – w jaki sposób je rozwiązać?

Mi Band to opaska od Xiaomi, która cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – jej przystępna cena idzie w parze z naprawdę szerokim zakresem funkcji, dzięki którym możemy żyć zdrowiej oraz lepiej wykorzystywać swój wolny czas. Niestety, jak każde urządzenie, również Mi Band nie jest niezawodny. Wśród częstych problemów jakie możemy zauważyć wymienić możemy trudności z parowaniem urządzenia. Zdarza się również, że mimo udanego sparowania, Mi Band nie chce się połączyć. Co zrobić w takim przypadku? Podpowiadamy.

Skąd pojawiają się problemy?

Problemy z parowaniem lub łączeniem opaski Mi Band mogą wynikać z wielu różnych czynników. Wśród nich wymienić możemy między innymi niezgodności z różnymi wersjami bluetooth. Problem z łączeniem opaski może też zależeć od rodzaju posiadanego przez nas modelu telefonu lub wersji Androida zainstalowanej na smartfonie. Zazwyczaj trudności te są chwilowe i w większości przypadków udaje się je pokonać. Warto jednak mieć świadomość, że czasem problemy z obsługą opaski Mi Band wynikają z wad fabrycznych lub uszkodzeń mechanicznych urządzenia. Jeśli więc wymienione przez nas metody zawodzą – warto skorzystać z pomocy specjalisty, który oceni stan gadżetu.

Mi Band nie chce się parować – co mogę zrobić?

Zakupiłeś opaskę i niestety Mi Band nie chce się parować z twoim telefonem? Może zależeć to od wielu czynników. Na szczęście, najczęściej nie oznacza to, że opaska jest popsuta. Jeśli więc masz problemy z parowaniem urządzenia, zacznij od restartu telefonu oraz pobrania najnowszej wersji programu. Warto również sprawdzić czy w naszym smartfonie mamy włączony bluetooth oraz widoczność ustawioną dla wszystkich urządzeń. Zdarza się również, że opaska Mi Band nie paruje się w sytuacji, w której nasz telefon ma wyłączoną lokalizację. Warto więc ją uruchomić.

Problemy z połączeniem opaski – jak je rozwiązać?

Czasem zdarzy się tak, że mimo prawidłowego sparowania urządzenia, opaska Mi Band nie chce się połączyć z telefonem po raz kolejny. W takiej sytuacji warto zacząć od restartu telefonu. Często wynika to bowiem z tymczasowych błędów (np. zawieszenia się aplikacji). Jeśli ponowne uruchomienie urządzenia nie przyniesie oczekiwanych efektów, warto usunąć sparowanie opaski z telefonem oraz zapomnieć urządzenie w ustawieniach Bluetooth. Ponowne sparowanie powinno rozwiązać problem. 

Jeśli mimo wszystko Mi Band nie chce się połączyć, możemy spróbować odinstalować aplikacje Mi Fit i zainstalować ją ponownie. Możemy również zacząć korzystać z jednej z alternatywnych aplikacji.

Podsumowując, jeśli Mi Band nie chce się parować, nie warto wpadać w panikę. Najczęściej trudności te wynikają z błahych przyczyn i nie mają związku z fabryczną wadą urządzenia.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną