Pojazdy hybrydowe – przyszłość w prądzie

pojazdy hybrydowe

Pojazdy hybrydowe to z pewnością najnowsze dzieła techniki. Wykorzystują one do jazdy dwa lub więcej źródeł napędu. Głównym z nich jest prąd elektryczny. W razie problemów z wykorzystaniem zasobów auta te przechodzą na zasilanie tradycyjne.

Hybrydy posiadają dwa silniki. Spalinowy i elektryczny. Ten pierwszy działa tylko wtedy gdy wyczerpią się baterie i jazda na prąd jest niemożliwa. Elektryczny silnik jest zaś podstawowa jednostka. Nie wydziela szkodliwych spalin, prąd potrzebny do jego zasilenia jest dużo tańszy niż benzyna, a bezgłośna praca jest komfortowa dla kierowcy. Wszystkie liczące się marki na rynku posiadają już w swojej ofercie takie egzemplarze, ale jest to dopiero początek drogi do całkowitego zastąpienia starych konstrukcji.

Oprócz licznych zalet, jakimi obdarzone są te twory technologii, posiadają też wadę — zasięg. Obecnie wynosi on kilkaset kilometrów przy idealnych warunkach, jednakże średnia wartość to ok. 150,200 kilometrów na jednym ładowaniu.

Poziom zanieczyszczenia atmosfery sprawił, że przed naukowcami zostało postawione nowe zadanie. Stworzenie motoryzacji z mniejszą ilością emisji szkodliwych gazów. Rozwiązanie hybrydowe weszło już do powszechnego użytku i skutecznie zwiększa swoja popularność. W wielu krajach istnieją różne zachęty, aby korzystać z takich rozwiązań. Pięćdziesięcioprocentowe rabaty na zakup, specjalne miejsca parkingowe lub otwarte strefy ruchu tylko dla hybryd skutecznie zwiększają ilość takich aut na drogach.

Stworzenie pojazdów hybrydowych to jedna z najlepszych nowinek technologicznych, jakie mogły zostać stworzone. W istotny sposób przyczynia się do poprawy jakości życia ludzi i nie rujnuje natury.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną