Pecetowe trendy na rok 2018!

2018

Od kilku dekad nie wyobrażamy już sobie pracy a także spędzania czasu wolnego bez komputera osobistego! To narzędzie jeszcze długo nie wyjdzie z użycia i co jakiś czas trzeba wymienić sprzęt na nowy.

Na co zwracać uwagę? Jakie są trendy w komputerach PC w 2018 roku?

W rankingach bierze się pod uwagę takie aspekty jak zastosowanie (domowe, biurowe, do gier) oraz pułapy cenowe. Od komputera w zależności od jego przeznaczenia wymagamy szybkości, płynności i wytrzymałości, a niekiedy także ładnego wyglądu. Na tą ostatnią jakość zwracają uwagę przede wszystkim artyści i kobiety.

Współczesny komputer PC musi posiadać pamięć RAM z przedziału 8-16 GB, a pojemność dysku waha się około 100-128 GB. Inną niezwykle ważną rzeczą jest procesor. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że właśnie od jego parametrów zależy sprawność działania zestawu. Cztery fizyczne rdzenia to obecnie absolutne minimum.
Tutaj warto wspomnieć o technologii Hyper Threading, która podwaja liczbę obsługiwanych wątków.
Nowoczesny komputer powinien także posiadać dwa dyski. Jeden do magazynowania danych, zwany HDD oraz drugi, SSD, gdzie instaluje się system operacyjny.

Jeśli jesteśmy fanami kina lub gier komputerowych, nie powinniśmy pomijać parametrów karty graficznej. Dlatego podpowiadamy, że najnowsze komputery PC korzystają z pamięci GDDR5, której pojemność musi wynosić od 4 GB. Tutaj na szczególną uwagę zasługują Nvidia GeForce GTX 10 oraz AMD Radeon RX.

Obecnie najbardziej popularnym systemem operacyjnym jest oczywiście Windows 10.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną