Oprogramowanie dla biznesu – w jaki sposób może pomóc w osiągnięciu sukcesu?

Oprogramowanie dla biznesu

Oprogramowanie dla biznesu jest niewątpliwym ułatwieniem w jego prowadzeniu. Pozwala ono między innymi na automatyzację wielu procesów. W przypadku innych pozwala znacznie zwiększyć wydajność odpowiedzialnych za nie pracowników. Może ono także wesprzeć obsługę klienta czy prowadzenie firmowej strony internetowej. Poniższy artykuł wyjaśni najważniejsze rodzaje oprogramowania dla biznesu i poda przykłady najlepszych rozwiązań.

Spis treści:

 1. Oprogramowanie dla biznesu – hosting stron
 2. Oprogramowanie dla biznesu – poznaj najlepsze systemy CRM
 3. Oprogramowanie dla biznesu – dla potrzebujących niezawodnego VPN
 4. Oprogramowanie dla biznesu – platformy webinar
 5. Twój sukces spotęguje od dobrego oprogramowania

Oprogramowanie dla biznesu – hosting stron

Posiadanie strony internetowej to niemal wymóg dla dzisiejszych przedsiębiorców. Prawie każdy klient korzysta z Internetu. Jest on zatem idealnym miejscem na wchodzenie w interakcje z nimi czy sprzedaż. Jednak aby strona internetowa mogła funkcjonować, musi posiadać hosting. Co to takiego? Hosting stron jest to usługa polegająca na udostępnieniu przez hostingodawcę serwera, na którym umieszczone zostają wszelkie pliki strony internetowej. Serwer z kolei jest to wysokowydajny komputer działający nieprzerwanie przez całą dobę. Odpowiednia pojemność jego dysku, ilość pamięci RAM, moc procesora czy prędkość łącza internetowego znacząco wpływają na prędkość ładowania strony.

Oprogramowanie dla biznesu – poznaj najlepsze systemy CRM

Skrót CRM pochodzi z języka angielskiego. Oznacza Customer Relationship Managament, czyli „zarządzanie relacjami z klientem”. Różne rodzaje tego typu oprogramowania oferują różne funkcje. Jednak najlepsze rozwiązania są kompleksowe. Umożliwiają one zarządzanie całym złożonym procesem za pomocą jednej aplikacji. Do najważniejszych funkcji programów CRM należy:

 • obsługa złożonych zamówień – program umożliwia przykładowo obserwowanie jego statusu w czasie rzeczywistym w celu udzielania klientowi informacji na bieżąco
 • wsparcie klienta – dzięki oprogramowaniom CRM można w czasie rzeczywistym udzielać klientom wsparcia w zgłaszanych przez nich sprawach
 • automatyzowanie powtarzalnych zadań – w ten sposób pracownicy działu obsługi zyskują więcej czasu na zadania wymagające pracy człowieka
 • wdrożenie chatbotów – w wielu przypadkach klientowi wystarczy rozmowa o jego problemie ze sztuczną inteligencją
 • wsparcie pozyskiwania leadów
 • automatyczne generowanie istotnych wskazówek

Oprogramowanie dla biznesu – dla potrzebujących niezawodnego VPN

VPN oznacza Virtual Private Network, czyli „wirtualną sieć prywatną”. Jest to rozwiązanie, jakie w biznesie stosuje się przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa. VPN szyfruje dokonywane z jego wsparciem połączenia. Dzięki temu jego użytkownik staje się niewidoczny dla hakerów. Warto pamiętać, że ataki hakerskie to częste narzędzie nieuczciwej konkurencji. Dzięki nim można poznać wrażliwe dane czy dokonać sabotażu. Po hacking często sięgają także złodzieje.

VPN całkowicie zabezpiecza przed takim obrotem spraw. Jeśli jest stosowany, żądanie połączenia z daną stroną nie jest wysyłane bezpośrednio do niej. Zamiast tego przechodzi ono najpierw przez VPN. Tam powstaje swego rodzaju wirtualny tunel zapewniający bezwzględne bezpieczeństwo szyfrowanym danym.

Oprogramowanie dla biznesu – platformy webinar

Webinar to użyteczne narzędzie w biznesie. Jest ono przydatne zwłaszcza z perspektywy kreowania pożądanego wizerunku firmy. Atrakcyjny wizualnie i merytorycznie webinar pozwala wzbudzić w odbiorcach przekonanie, że organizator jest ekspertem na swoim polu. To z kolei przekłada się na zwiększone zaufanie klientów i chętniejsze korzystanie z usług. Dlaczego? Każdemu zależy, by ważnymi dla niego kwestiami zajmowali się specjaliści.

Jednak organizacja webinaru wymaga odpowiednich narzędzi. Programy do webinarów muszą zapewniać odpowiednią jakość obrazu czy dźwięku. Dobra jakość wyświetlanej prezentacji jest równie ważna, co jej poziom merytoryczny. Ponadto program obsługujący spotkanie musi być w stanie wytrzymać dużą ilość uczestników. Rezerwują on swój cenny czas na uzyskanie wartościowej wiedzy z webinaru. Nie będą tolerować zacinania się, przerywania czy nagłego przerwania spotkania z powodu złej jakości programu.

Dobry program do prowadzenia webinarów nie poprzestaje na samym spotkaniu. Przeciwnie, pomaga on w jego zaplanowaniu. Przyjmie on zapisy chętnych osób. Następnie przypomina im o nadchodzącym wydarzeniu. Bezpośrednio przed nim gromadzi ich w poczekalni. Tam zapewnia im przyjemne wrażenia w oczekiwaniu na upragniony webinar. Na sam koniec umożliwia im jakościowe uczestnictwo.

W wyborze produktu ważne jest jego dopasowanie do swoich potrzeb. Inne wymagania mają przedsiębiorcy mali i średni, inne zaś wielkie, międzynarodowe korporacje. Kluczem jest dobranie aplikacji tak, by sprostała przede wszystkim dużej ilości uczestników. Każda kolejna osoba poważnie obciąża połączenie. Jest to niezwykle ważne, aby platforma była w stanie optymalnie działać w każdych warunkach.

Twój sukces spotęguje od dobrego oprogramowania

Jak widać, istnieje wiele płaszczyzn, na których oprogramowanie jest w stanie wspomóc każdy biznes. Nie ma znaczenia, jaki jest rozmiar firmy czy jej branża. Wsparcie ze strony najnowszych technologii może wyjść tylko na dobre! Automatyzacja wielu procesów umożliwi osiąganie większych efektów w tej samej jednostce czasu. Stosowne zabezpieczenia ochronią gromadzone latami środki i reputację przed zrujnowaniem. Merytoryczny webinar zachwyci odbiorców i zwiększy sprzedaż. Z kolei hosting sprawi, że nawet miliony odwiedzin dziennie nie zaburzą płynności działania strony.

W doborze najlepszego dla swoich potrzeb oprogramowania może pomóc Mój Startup. Jest to strona poświęcona wyjaśnianiu przedsiębiorcom różnych aspektów technologii cyfrowych w biznesie. Na stronie zapoznać się między innymi ze szczegółowymi recenzjami poszczególnych produktów. Są one poparte pogłębionymi, długotrwałymi testami przez osoby kompetentne w danej dziedzinie. Redakcja specjalizuje się przede wszystkim w udzielaniu pomocy podmiotom z sektora przedsiębiorstw małych i wielkich. W serwisie można uzyskać także informacje o bieżących, atrakcyjnych promocjach na zakup wielu spośród najlepszych produktów na rynku.