Oprogramowanie dedykowane – gdy żaden inny program nie pasuje

Developing programming and coding technologies. Website design. Cyber space concept.

Wtedy, gdy gotowe programy firmowe nie spełniają wszystkich oczekiwań klienta, rozwiązaniem jest zamówienie oprogramowania dedykowanego.

Dopasowane oprogramowanie dla firm to takie oprogramowanie, które spełnia wszystkie ich wymagania. Chociaż do wyboru jest wiele różnych gotowych programów, to jednak nie zawsze są one optymalnym rozwiązaniem. Wtedy alternatywą są dedykowane programy dla firm, czyli takie, które tworzone są na indywidualne zamówienie.

Oprogramowanie dla firm – niezbędne wsparcie w biznesie

Aktualnie zdecydowana większość przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z oprogramowania komputerowego. Dzięki niemu można prowadzić szereg różnych czynności – od wystawiania faktur, poprzez księgowanie czy usprawnienie kontaktów z klientami, a skończywszy na kompleksowym zarzadzaniu produkcją.

Gotowe oprogramowanie dla firm dostarczane przez producentów to pełna gama różnych propozycji – doskonałych zarówno dla małych i średnich firm, jak również dla dużych korporacji.

Takie programy dla firm tworzone są po to, aby spełnić wymagania większości użytkowników – zawierają kluczowe funkcje i często pozwalają na rozbudowę poprzez dodawanie kolejnych modułów, aby dopasować je do konkretnych wymagań.

Jednak zdarza się, że nawet rozbudowane oprogramowanie dla firm oferowane jako gotowe do instalacji albo dostępne on-line nie spełnia wymagań klientów. W takim przypadku rozwiązaniem jest wybranie oprogramowania dedykowanego.

Czym jest oprogramowanie dedykowane?

Pod pojęciem oprogramowania dedykowanego znajduje się takie oprogramowanie dla firm, które tworzone jest na zamówienie. Producent dopasowuje je wtedy specjalnie do oczekiwań i potrzeb użytkowników, aby uzyskali oni perfekcyjnie skrojony na miarę program.

Jako że każda firma ma nieco inne potrzeby w zakresie oprogramowania komputerowego, dedykowane programy dla firm to bardzo dobry wybór. Przedsiębiorca decydujący się na taką inwestycję może mieć pewność, że otrzyma produkt odpowiadający wszystkim jego wymaganiom – od A do Z.

Dedykowane rozwiązania mogą być tworzone w różnych obszarach, między innymi dla:

 • księgowości
 • HR
 • produkcji
 • logistyki
 • magazynu
 • e-commerce
 • zarzadzania procesami
 • kontaktów B2B
 • controllingu

Jak widać, oprogramowanie dla firm może obejmować różne obszary działalności – zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta, jego branżą, a także specyfiką prowadzonych na co dzień czynności wymagających wsparcia informatycznego.

Jak tworzy się programy dedykowane dla firm?

Oprogramowanie dla firm tego typu tworzy się po dokładnych konsultacjach z klientem – poznaje się i wyznacza jego wymogi w tym zakresie, uwzględnia się środowisko pracy, liczbę użytkowników programu, preferowany metody dostępu do jego funkcji i danych.

Po tym etapie następuje tworzenie – projekt jest dopasowany do potrzeb klienta. Po jego zrealizowaniu następuje faza wdrożeniowa, czyli instalacji oprogramowania tego rodzaju dla firmy. Wdrożenie poprzedzone jest analizą przedwdrożeniową.

Wdrożenie nie kończy wsparcia dla firmy wybierającej dedykowane programy dla firm. Producenci zapewniają swoim klientom także kompleksową obsługę powdrożeniową, między innymi fachowe wsparcie techniczne.

Główne zalety oprogramowania dedykowanego dla firm:

 • indywidualne dopasowanie do potrzeb użytkowników
 • oszczędność czasu i pieniędzy
 • możliwość elastycznej rozbudowy programu
 • integracja obecnie używanych systemów
 • wsparcie dla procesów realizowanych w przedsiębiorstwie
 • zmniejszenie ryzyka związanego z działalnością

Oprogramowanie dedykowane – droższe, lecz lepsze

Chociaż dedykowane oprogramowanie dla firm jest droższe od rozwiązań gotowych, to jednak warto wskazać, że są one również dobrą inwestycją w przyszłość biznesu.

Dedykowane programy dla firm są wyceniane indywidualnie na podstawie oczekiwań klienta, dlatego też trudno wskazać na jednoznaczną cenę. Najlepiej skontaktować się z producentami oprogramowania i uzyskać orientacyjne wyceny w zależności od swoich wymagań.

IT Center – dedykowane oprogramowanie dla firm

Firma IT Center z Warszawy zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach IT. Swoim klientom oferuje również dedykowane oprogramowanie dla firm, które tworzone jest dla szeregu branż.

Dzięki swojemu doświadczonemu zespołowi oraz orientacji na oczekiwaniach klienta firma oferuje pełne i profesjonalne wsparcie w tworzeniu programów na indywidualne zamówienie.

 

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną