Neurotechnology i TCS wytypowane przez UIDAI do przeprowadzenia biometrycznej deduplikacji i uwierzytelnienia dla indyjskiego programu Aadhaar ID

Konsorcjum obu przedsiębiorstw umożliwi weryfikację i uwierzytelnianie duplikatów na podstawie odcisków palców, biometrii twarzy i tęczówki oka, wykorzystywanych do wydawania i kontroli unikalnych numerów identyfikacyjnych nadawanych wszystkim obywatelom Indii.

WILNO, Litwa, 22 marca 2021 r. /PRNewswire/ — Neurotechnology, dostawca rozwiązań opartych na systemie dogłębnego uczenia się oraz precyzyjnych technologii identyfikacji biometrycznej i rozpoznawania obiektów, wraz ze swoim partnerem konsorcjum i głównym oferentem Tata Consultancy Services (TCS), wiodącą międzynarodową organizacją świadczącą usługi informatyczne, ogłosili dzisiaj, że ich konsorcjum zostało wybrane przez Unique Identification Authority of India (UIDAI), jako jeden z trzech dostawców usług biometrycznych (BSP) dla największego na świecie systemu identyfikacji biometrycznej Aadhaar. Konsorcjum będzie świadczyć na rzecz UIDAI usługi w zakresie biometrycznego kontrolowania duplikatów oraz biometrycznego uwierzytelniania wykorzystywanego do wydawania i weryfikacji indyjskich unikalnych numerów identyfikacyjnych (UID) nadawanych wszystkim obywatelom Indii.

TCS i Neurotechnology wdrożą oraz będą utrzymywać nowy system deduplikacji, który jest zasilany przez multimodalny Podsystem Automatycznej Identyfikacji Biometrycznej (ABIS) autorstwa Neurotechnology oraz biometryczne technologie SDK do rozpoznawania odcisków palców, twarzy i tęczówki. System deduplikacji, który ma zapewnić dokładność i integralność danych biometrycznych, zacznie działać na istniejącej w Indiach bazie danych liczącej 1,3 mld osób i szacuje się, że w ciągu najbliższych 7 lat wzrośnie do ponad 2 mld osób.

„Z dumą uczestniczymy w największym programie biometrycznym na świecie – powiedział Antonello Mincone, kierownik ds. rozwoju biznesu w Neurotechnology. – Jest to dla nas niepowtarzalna okazja do udowodnienia pełnego zakresu możliwości, dokładności, szybkości i skalowalności naszego systemu identyfikacji wielobiometrycznej i SDK – wszystkie te cechy zostały udoskonalone w tym projekcie dzięki partnerstwu z firmą TCS, czołowym dostawcą usług programistycznych”.

Neurotechnology

Neurotechnology jest twórcą wysoce precyzyjnych algorytmów i oprogramowania opartego na głębokich sieciach neuronowych i innych technologiach związanych ze sztuczną inteligencją. Spółka powstała w 1990 roku w Wilnie na Litwie, a jej głównym założeniem było wykorzystanie sieci neuronowych do różnych zastosowań, takich jak biometryczna identyfikacja osób, obrazowanie komputerowe, robotyka i sztuczna inteligencja. Od czasu pierwszego udostępnienia systemu identyfikacji linii papilarnych w 1991 roku firma dostarczyła ponad 200 produktów i uaktualnień wersji. Ponad 3000 integratorów systemów, firm ochroniarskich i dostawców sprzętu w ponad 140 krajach integruje algorytmy Neurotechnology w swoich produktach. Algorytmy przedsiębiorstwa uzyskały najlepsze wyniki w niezależnych ocenach technologii, w tym NIST MINEX, PFT, FRVT, IREX i FVC-onGoing. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.neurotechnology.com.

Tata Consultancy Services Ltd. (TCS)

Tata Consultancy Services jest organizacją świadczącą usługi informatyczne, konsultingowe i rozwiązania biznesowe, która od ponad 50 lat angażuje się we współpracę z największymi firmami na świecie w ich procesach transformacji. TCS oferuje zintegrowany portfel usług i rozwiązań biznesowych, technologicznych i inżynieryjnych opartych na konsultingu i zdolnościach poznawczych. Usługi te dostarczane są poprzez unikalny model Location Independent AgileTM, uznawany za wyznacznik doskonałości w tworzeniu oprogramowania.

TCS, część grupy Tata, największej międzynarodowej grupy biznesowej w Indiach, zatrudnia ponad 469000 najlepiej wyszkolonych konsultantów w 46 krajach na świecie. Spółka osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 22 mld USD w roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r. i jest notowana na BSE (dawniej Bombay Stock Exchange) oraz NSE (National Stock Exchange) w Indiach. Proaktywna postawa spółki TCS w kwestii zmian klimatycznych i wielokrotnie nagradzana praca ze społecznościami na całym świecie zapewniły jej pozycję w wiodących indeksach zrównoważonego rozwoju, takich jak Dow Jones Sustainability Index (DJSI), MSCI Global Sustainability Index i FTSE4Good Emerging Index. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tcs.com.

Źródło: Neurotechnology

Źródło informacji: PR Newswire

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną