Najlepszy laptop do gier – jaki powinien być? Przeczytaj!

Wybór odpowiedniego laptopa dedykowanego tylko do gry jest bardzo trudny. Jednak najnowocześniejsze laptopy do gier muszą być przede wszystkim szybkie i wydajne. Idealny laptop gamingowy wyróżnia się także dużą obecnością technologii gamingowej. Najlepsze laptopy do gier posiadają mocniejszy procesor, kartę graficzną oraz pamieć RAM. Jakie są cechy charakterystyczne dobrych laptopów do gier? Jaki laptop gamingowy wybrać?

Wyróżniający się desing laptopów gamingowych

Laptopy dedykowane dla graczy wyróżniają się na tle innych niepowtarzanym desingiem. Naturalnie najbardziej popularne są czarne laptopy dla graczy. Choć coraz bardziej popularne stają się laptopy, które posiadają kontrastujący kolor obudowy m.in. czerwony, żółty, pomarańczowy oraz zielony. Laptop do gry o intensywnym kolorze obudowy jest często znakiem rozpoznawczym graczy, którzy są entuzjastami gier o dużych emocjach.

Dobra karta graficzna to podstawa

Laptopy dla graczy posiadają dużo lepszą kartę graficzną, niż komputery do użytku codziennego. Od karty graficznej zależy jakość gry- powszechnie wiadomo, iż dobra grafika w grze to podstawa. Bardzo przydane w takiej sytuacji będą mocne układy jak m.in. NVIDIA GeForce GTX. Naturalnie karta graficzna o wysokiej wydajności zachowuje również wysoki współczynnik fps podczas najbardziej intensywnych rozrywek. Pamięć video w dobrym laptopie do gier to min. 4 GB. Najlepszą obsługę gier zapewnia karta graficzna z pamięcią VRAM XGDDR5. Jednymi z najnowocześniejszych kart graficznych są karty NVIDIA do których można podłączyć wyświetlacz VR. Dzięki któremu świat wirtualny staje się bardziej realnym. Do gry warto wybrać laptop z kartą graficzną, która obsługuje technologię NVIDA G-Sync. Dzięki tej technologi można podłączyć zewnętrzny monitor do laptopa, co zwiększa komfort gry.

Procesor ważna rzecz

Laptop do gry musi posiadać przede wszystkim dobry procesor. Liderem aktualnie jest procesor Inter Core, który został zaprojektowany specjalnie dla współczesnych graczy. Procesor Inter Core jest ponadprzeciętnie wydajny, a przy tym bardzo energooszczędny. Dla mniej wymagających graczy zaleca się procesor Inter Core i5. Jednak dla gier połączonych z stremowaniem warto zaopatrzyć się w procesor Intel Core i7.

Pamięć RAM

Minimum jakie musi posiadać laptop do gier to 8 GB RAM. Im mniejsza jest pamieć, a tym samym taktowanie wolniejsze czyli gra spowalnia. Najlepiej jest gdy laptop posiada 64 GB RAM oraz taktowanie 2400 MHz.

Ekran 

Kolejnym bardzo ważnym elementem w laptopie do gier jest rozdzielczość, przekątna oraz rodzaj powłoki. Koniecznością w laptopach do gier jest rozdzielczość Full HD. Im większa rozdzielczość tym lepiej, dlatego najlepiej jest zakupić sprzęt z ekranem 3K bądź 4K. Duże znaczenie ma również wielkość ekranu- najlepsze są laptopy 17 cali. Naturalnie laptopy do gier wyposażone są w matową matrycę– dzięki temu można grać przy każdym świetle. 

Układ chłodzący

Układ chłodzący w laptopie do gier musi być nie zwykle wydajny ponieważ laptopy do gry emitują dużo ciepła. Więc potrzebny jest mocny wentylator.  W dobrych laptopach gamingowych układ chłodzący składa się z dwóch modułów CPU oraz GPU np: laptop do gier Predator- posiada dodatkowy moduł chłodzący w miejscu napędu DVD.             

Naturalnie warto zainwestować w dobrej jakości laptop do gier. Dzięki dobrej jakości sprzętowi można cieszyć się wysokiej klasy rozrywką. 

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną