Najlepsze gry dla dzieci w roku 2022

Współczesne dzieci spędzają czas przed komputerem. Nie da się tego ukryć. Zamiast jednak demonizować zagadnienie, warto poznać zainteresowania pociech, doradzić im w kwestii wyboru, a może nawet spędzić czas na wspólnej rywalizacji. 

W co dzisiaj grają dzieci? Zależy to od ich jednostkowych preferencji, mody rówieśniczej, a także poziomu sprawności poruszania się w technice informatycznej. Najlepiej sprzedające się produkcje wyznaczają trend zainteresowań dzieci oraz ich rodziców.

Co na to rynek gier komputerowych?

Rynek zalewany jest nowościami co chwilę. Moda na wirtualną rzeczywistość dotyczy już także dzieci. Pojawił się ranking TOP 10 gier na PC dla dzieci https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepsze-gry-na-pc-ranking.bhtml. Miejsce pierwsze w nim należy do gry It Takes Two. Gra oczarowała tym, że jest kooperacyjna, co oznacza przygody dla dwóch graczy. Każdy z rozgrywanych poziomów jest inny, a różnorodność doznań sprawi, że nastolatki będą się świetnie bawić w gronie przyjaciół. Miejsce drugi należy do gry Minecraft Java Edition. Ponadczasowość Minecraft’a jest niezmienna. Budowanie z bloczków i udział w nietuzinkowych przygodach pobudzają wyobraźnię każdego. Nie da się ukryć, że Minecraft nie tylko stanowi rozrywkę, ale także uczy: planowania, racjonalnego działania i podejmowania rozsądnego ryzyka. Trójkę najlepszych gier zamyka Farming Symulator 22 PC. Prowadzenie własnego gospodarstwa w rzeczywistości wirtualnej stanowi nie lada wyzwanie. Gracz może wysiewać zboże, używać maszyn rolniczych, a także podziwiać krajobrazy rolnicze. 

Propozycje dla najmłodszych graczy komputerowych

Dzieci pięcio – , sześcioletnie mogą korzystać z dobrodziejstw techniki pod kontrolą dorosłych. Rodzice odpowiedzialni są za treści, jakie docierają do ich pociech. Najlepsze gry komputerowe dla dzieci oparte są zazwyczaj na postaciach bliskich młodszym dzieciom. Będzie to choćby gra Moja Znajoma Świnka Peppa czy Smerfy Misja Złoliść. Obie propozycje na PC posiadają klasyfikację PEGI 3+. Gry z Psim Patrolem również rozkochały najmłodszych fanów. Pieski, które bohatersko radzą sobie z przygodami, oczarowują najmłodszych. W tej kategorii wiekowej liczy się przede wszystkim dobra zabawa w bezpiecznym stylu.

Gry wyścigowe zawsze na czasie

Popularne gry wyścigowe na PC są uniwersalne. Od lat cieszą dzieci, a także ich rodziców. Któż nie chciałby się okazać najlepszym kierowcom czy z rozmachem przemierzać tor wyścigowy? Need for Speed Heat PC to propozycja dla tych, którzy lubią adrenalinę i rywalizację. Personalizowanie samochodu jest już niezwykłą przygodą, a gdy dojdzie do tego driftowanie po najtrudniejszych zakrętach, to gracze mają nie lada gratkę. Ciekawostką jest tuning auta w ten sposób, że można modyfikować nawet dźwięk wydobywający się z rury wydechowej. Nieco inną propozycją jest gra Ride 4 PC. Gracz może poruszać się po torach motocyklowych z całego świata. Motocykle, które ma do wyboru, należą do 176 modeli opartych na oficjalnych licencjach. Atutem gry jest możliwość symulacji warunków pogodowych i personalizowanie pojazdów. 

A może gry razem z dziećmi?

Taką propozycją są gry familijne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rodzin. Gry dla dzieci na PC bawią, uczą i dostarczają rozrywki. Niezapomnianą serią gier są poczciwe SIMSy. Możemy wybierać wśród kilku wariantów: Sims 4 Wiejska Sielanka, Sims 4 Witaj w Pracy, Sims 4 Cztery Pory Roku czy Sims 4 Zostań Gwiazdą PC i wiele innych. Symulowane życie wciąga gracza do tego stopnia, że kreuje on wirtualną rzeczywistość na podobieństwo życia realnego. Dzięki temu uczy się zachowań społecznych, reakcji w trudnych sytuacjach oraz opanowywania stresu. Oprócz SIMSów w teja kategorii gier cieszy się uznaniem seria FIFA. Wirtualne rozgrywki piłki nożnej wprowadzają kuszący element rywalizacji. Dzięki zdobytym punktom FIFA gracz buduje swoja drużynę oraz rozgrywa turnieje na popularnych stadionach piłki nożnej. 

Gry na PC uniwersalną formą rozrywki

Gry na PC od lat cieszą się zainteresowaniem młodszych i starszych graczy. Prawda jest taka, że nawet pojawiające się nowe konsole nie wyprą nigdy poczciwego PC. Najciekawszym rozwiązaniem jest połączenie w nich funkcji rozrywkowej z edukacyjną. Gracz musi pokonywać kolejne wyzwania, poziomy, a symulowanie rzeczywistości podnosi poprzeczkę. Zaletą gier na PC jest możliwość grania w nie na komputerach osobistych. Pomysły na gry inspirowane są popularnymi planszówkami, grami towarzyskimi czy sportowymi. Gracz wciela się w postać lub postacie i pokonuje wyzwania. Są to różnego rodzaju zadania, warto spojrzeć choćby na gry https://www.euro.com.pl/gry-pc.bhtml. Różnorodność gier na PC dla dzieci daje możliwość sprostania różnym preferencjom młodych graczy. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane gry komputerowe edukują i wspomagają rozwój graczy. Ćwiczą refleks, umiejętność logicznego myślenia, a także umiejętność współpracy, jeśli gra odbywa się na platformie online i polega na kooperacji z innymi graczami. Mądra gra zapewni mądre spędzanie czasu dziecku.