Na co zwrócić uwagę przy wyborze mini projektora?

Projektory i rzutniki cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można cieszyć się nie tylko oglądaniem filmów, ale też prowadzić konferencje czy wykłady. Dziś podpowiemy Wam jak wybrać najlepszy model i czym kierować się przy wyborze?

Mini projektory – wybierz funkcjonalny i o dobrej rozdzielczości 

Mini projektory zachwycają swoją funkcjonalnością. Są niewielkich rozmiarów, a przy tym są lekkie i można przenosić je z miejsca na miejsce. Mają też niższą cenę niż np. projektory stacjonarne, a przy tym mogą mieć naprawdę dobrą rozdzielczość. Wybierając projektor, warto zwrócić uwagę na to, czy ma rozdzielczość typu full HD. Szczególnie dobrze sprawdzą się dla osób ceniących wysoką jakość obrazu i zwracają uwagę na detale. Można też wybrać zdecydowanie tańszy projektor o rozdzielczości XGA, który jest tańszy, ale jednak nie zachwyca już tak dobrymi parametrami. Zwróćcie jeszcze uwagę, że rzutniki przenośne powinny mieć funkcję dostosowania położenia obrazu. Już tłumaczymy, jak działa. Jak zapewne wiecie, projektor nie zawsze można umieścić na wprost ekranu czy ściany. W takim przypadku może dochodzić do zniekształceń trapezowych obrazu. Na szczęście dzięki funkcji korekty nie trzeba obawiać się, że to się stanie, co wpływa na wygodę oglądania. Dobre projektory gwarantują też nasycone barwy i świetnie oddają czerń. Kolejną przydatną funkcją jest współczynnik kontrastu. Bardziej zaawansowane technologicznie modele posiadają też obsługę 3D. Nie można zapominać o ekonomii, a mianowicie, że istotne znaczenie ma żywotność źródła światła. 

Projektory Wi-Fi – nowoczesne i praktyczne 

Na pewno na uwagę zasługują projektory Zenwire, które posiadają głośniki i złącza audio. Dostępne są też modele wyposażone w projektor bezprzewodowy Wi-Fi. Dzięki temu można ich pracą zarządzać za pomocą swojego smartfona. Wykorzystują one system Android 9. Oznacza to, że możecie korzystać ze wszystkich ulubionych aplikacji, takich jak choćby Netflix czy Youtube. Natomiast dzięki Bluetooth 4.0 macie możliwość bezprzewodowego podłączenia systemu audio. Zwróćcie jeszcze uwagę, że taki projektor działa nawet w systemie Apple czy iOS, a także Android oraz Windows. Dzięki opcji zoom istnieje możliwość powiększania obrazu i dostosowywania go do swoich potrzeb. 

Dlaczego lepiej wybierać projektory LED, a nie projektory z tradycyjną lampą?

Jakość ma znaczenie i trudno się z tym nie zgodzić. Z tego powodu należy wybierać projektory, które wykorzystują diodę LED do tworzenia obrazu. Są one doskonałą alternatywą dla klasycznych projektorów lampowych, w których używa się żarówki. Zalety projektorów LED nie kończą się na jakości obrazu. Trzeba też wiedzieć, że żywotność lampy jest zdecydowanie dłuższa. Dzięki temu z takiego projektora możecie korzystać przez zdecydowanie dłuższy czas. Do tego na uwagę zasługuje też energooszczędność. Koszty używania nie będą bardzo wysokie, nawet gdy oglądacie filmy często. Kolejną zaletą jest również to, że projektory LED nie wytwarzają tak dużej ilości ciepła. Można więc śmiało stosować je nawet w mniejszych pomieszczeniach. To naprawdę świetny wybór dla ceniących jakość, trwałość, a przy tym niezawodność. Projektory to naprawdę dobry wybór dla osób, które uwielbiają oglądać różnego rodzaju firmy czy seriale na większym ekranie. Jednocześnie mogą być dobrym wyborem także do pracy, gdzie potrzebne są rzutniki, np. w czasie wykładów.