Ładowarka do telefonu – zadbaj o swoje urządzenie mobilne

Bez ładowarki do telefonu nie możemy się obejść. Dziś towarzyszy nam praktycznie każdego dnia, bo korzystając z Internetu bądź rozmaitych aplikacji w swoim urządzeniu mobilnym, mamy częstą potrzebę ładowania. Nierzadko taka konieczność zachodzi również w trakcie podróży. Mamy więc do wyboru dwa główne typy ładowarek: sieciowe i samochodowe. Jak dokonać ich zakupu, aby nie wpływały niekorzystnie na żywotność telefonu?

Ładowarka sieciowa

Jeszcze do niedawna dysponując konkretnym modelem telefonu, mogliśmy go naładować tylko dedykowaną ładowarką. Porozumienia zawarte między producentami, dotyczące ograniczania ilości elektrośmieci, spowodowały, że obecnie większość ładowarek sieciowych staje się uniwersalna. Można nimi podładować sporo modeli urządzeń mobilnych, nie tylko smartfonów, ale i tabletów. Ponadto nawet czytniki e-booków czy też aparaty fotograficzne.

Czy to oznacza, że korzystając z kilku urządzeń w zupełności wystarczy nam jedna ładowarka z pasującym typem wejścia USB? Teoretycznie tak, bo ładowarki oferują przeważnie wejścia USB typu C lub micro USB. Tego typu akcesoria telefoniczne znajdziemy np. w sklepie AkcesoriaMarket.pl. Zanim jednak pozbędziemy się kilku ładowarek na rzecz posiadania jednej, zwróćmy uwagę na kilka faktów.

Parametry – natężenie i napięcie

Praktyka pokazuje, że parametry takie jak napięcie ładowania i natężenie prądu, będą wpływać zarówno na szybkość ładowania urządzenia mobilnego, jak i żywotność jego baterii. Kupując oryginalną ładowarkę sieciową, która jest przeznaczona do konkretnego modelu telefonu czy tabletu, mamy pewność, że proces ładowania będzie się odbywać w pełni bezpiecznie względem właściwości baterii oraz samego urządzenia. Napięcie i natężenie są ściśle dopasowane.

Czy podłączając mocniejszą ładowarkę do telefonu o innych parametrach, oddziałujemy na niego negatywnie? To może spowodować ograniczenie żywotności baterii, ale jeśli decydujemy się na taki krok tylko okazjonalnie, nie trzeba się martwić o swój telefon czy tablet bądź inne urządzenie. Większa moc, to szybsze ładowanie, a nierzadko potrzebujemy pilnie jedynie odrobinę podładować np. swój smartfon. Na co dzień jednak warto pozwalać swojemu urządzeniu na wolniejsze ładowanie i z zastosowaniem dedykowanej ładowarki.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które często się przemieszczają, a co za tym idzie, mają ograniczony dostęp do gniazdek, z których mogłyby pobrać energię elektryczną. To samochodowe akcesorium ma niewielkie rozmiary. Wystarczy je podłączyć w miejscu gniazda zapalniczki samochodowej, podpiąć urządzenie do ładowania poprzez przewód USB, by rozpocząć proces ładowania, tak jak byśmy robili to w domu.

Pobieranie prądu zacznie się w momencie włożenia kluczyków do stacyjki i ich przekręcenia. Po naładowaniu wybranego urządzenia, warto odłączyć przewód wpięty w ładowarkę samochodową, ponieważ przy pracującym silniku, zawsze będzie dochodziło do niewielkiego poboru mocy.

Nie wyrzucajmy oryginalnych ładowarek przeznaczonych do konkretnych modeli telefonów i innych urządzeń. To nie tylko kwestia bezpiecznego użytkowania posiadanych sprzętów, ale i możliwości jednoczesnego naładowania zarówno telefonu, jak i tabletu, gdy akurat obydwa urządzenia tego wymagają.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną