Kupuj bilety komunikacji miejskiej w Częstochowie ze swojego smartfona!

Coraz więcej polskich miast decyduje się na wprowadzanie systemów ułatwiających zakup biletów komunikacji miejskiej – w autobusach i tramwajach umieszczane są wtedy wygodne w obsłudze biletomaty, widzimy je też na przystankach. Dalszym krokiem jest wprowadzenie możliwości zakupu biletów przez smartfona – teraz z takiej oferty można skorzystać również w Częstochowie.

Przez długi czas bilety w Częstochowie można było kupować tylko w tradycyjny sposób, czyli za odliczoną gotówkę. Teraz, gdy miasto wprowadziło możliwość nabywania biletów przez smartfony, można robić to naprawdę łatwo, szybko i wygodnie – bez potrzeby stania w kolejkach oraz posiadania przy sobie pieniędzy.

Bilety w Częstochowie możemy zakupić za pośrednictwem aplikacji mPay, która dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne – Android, iOS Apple oraz Windows Phone. Po instalacji aplikacji przechodzimy do założenia własnego konta użytkownika. W tym celu podajemy własne dane oraz wybieramy formę płatności, która będzie dla nas najbardziej dogodna.

W mPay możemy zapłacić na trzy sposoby:

  • przedpłacona portmonetka w aplikacji
  • podpięta karta płatnicza
  • karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass

Zatem przy płatności za bilet nie musimy mieć przy sobie pieniędzy – transakcja odbywa się on-line, więc to bardzo wygodna opcja dla osób, które nie noszą przy sobie zawsze portfela albo po prostu zależy im na większym komforcie. Oczywiście, transakcję możemy wykonać również o dowolnej porze, więc nie musimy obawiać się, że nie będziemy mieli okazji do zakupu biletu przed odjazdem. Więcej na https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-czestochowa/

Wykupiony bilet jest zapisywany w aplikacji – jeśli dojdzie do kontroli, wystarczy tylko go okazać. Można zrobić to również offline, dlatego nie musimy być stale podłączeni do internetu.

Gdy także szukasz wygodnego sposobu na bilety w Częstochowie, wybierz swój smartfon – oszczędzisz czas i unikniesz kolejek i stresu!

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną