Konsole – meble o niezliczonych zastosowaniach

Wielozadaniowe konsole doskonale pasują do wystroju każdego z pomieszczeń na planie domu. Wcielając się w rolę pomocników, półek i małych regałów stanowią doskonałe tło dla żywych kwiatów, dekorujących przestrzeń dodatków, dzieł sztuki i ramek ze zdjęciami najbliższych nam osób. Jakie jeszcze oczekiwania spełni nawet najmniejsza konsola? Znajdziesz je wszystkie w poniższym tekście. Daj się zaskoczyć!

Modne konsole do przedpokoju. Hit czy kit?

Przedpokój pełni najwięcej funkcji ze wszystkich pomieszczeń na planie domu. O poranku ułatwia nam szybkie wyjście do pracy. Jego funkcjonalność służy nam również w ciągu dnia, kiedy raz po raz wpadamy do domu i ruszamy w kierunku miasta, by załatwić wszystkie pilne sprawy. Wita nas po powrocie ze wspólnych wypadów z gronem przyjaciół, jest też reprezentacyjną przestrzenią, którą jako pierwszą widzą odwiedzający nas goście.

Dopasowana do wystroju konsola przede wszystkim pozytywnie wpłynie na odbiór wystroju. Dodając paryskiego szyku wnętrzu, nawet tego najmniejszego i najwęższego przedpokoju zadowoli mieszkańców, a także zauroczy przychodzących z wizytą gości.

Z praktycznego punktu widzenia nawet wąska konsola do przedpokoju sprawdzi się jako kapitalny schowek na potrzebne nam do wyjścia przedmioty. Nie zajmując zbędnie miejsca, pozwoli nam sięgnąć po klucze, portfel i parę przeciwsłonecznych okularów.

Jaki kolor konsoli najlepiej sprawdza się w aranżacji małego przedpokoju?

W wąskiej i ciasnej przestrzeni zaskakująco dobrze radzi sobie niewielkich wymiarów czarna konsola. Czerń znana ze swoich korygujących właściwości doda odrobinę lekkości i optycznie zniweluje mankamenty niekształtnego pomieszczenia.

Stylowa konsola, jako dodatek do wystroju do salonu

Salonowe elegantki słyną z dobrego smaku. Łącząc czarny stelaż z kontrastującym z nim blatem, świetnie komponują się z szykownym wystrojem głównego pokoju. Duże pomieszczenie stanie się przytulniejsze, jeśli tylko dobierzemy do niego odpowiednie dodatki na czele z niewielką konsolą.

Wyobraź sonie przestronne wnętrze w pełni wyposażone w niezbędne meble. Okazały narożnik ustawiony w centrum, tuż obok towarzyszący mu stolik kawowy, a w tle dopełniająca całość meblościanka. Przyznaj, że w takich okolicznościach doskonale odnajduje się konsola glamour, której pałacowy blichtr podkreśla charakter całej aranżacji.

Jako praktyczny pomocnik mała konsolka spisze się też w roli podestu na wazon świeżych kwiatów, dekorującą przestrzeń szklaną wazę lub upiększającą wystrój rzeźbę. Marmurkowy wzór niewielkiego blatu to dobre miejsce na ekspozycję ramek ze zdjęciami przypominającymi domownikom chwile ważnych wydarzeń lub czas spędzony na wspólnych wyjazdach.  

Konsolka przyścienna w aranżacji sypialni

Urządzona z gustem sypialnia to dobra przestrzeń dla nieszablonowych rozwiązań i ciekawych dodatków. Co prawda miejsce znajdzie tu miękko tapicerowane łóżko i pojemna szafa na ubrania, ale już tradycyjne szafki nocne zastąpi konsola metalowa lub jej bliźniaczka z drewnianym blatem.

Ten modny detal ma w sobie duży potencjał. Odświeżając wnętrze, podkreśla jego nieco industrialny charakter. Co więcej, wiernie zastępuje stolik, zapewniając tym samym podręczne miejsce na lampkę nocną, szklankę wody i czytaną przed snem książkę.

Utrzymane w minimalistycznym stylu wnętrze wystrzega się ciężkich mebli, masywnych łóżek i wielokolorowych detali. W sprzyjającej wypoczynkowi przestrzeni lepiej odnajdują się proste formy, ograniczone do minimum zdobienia i monochromatyczna paleta kolorów. Mając to na względzie, projektanci przygotowali szereg designerskich propozycji, które pomogą odmienić wnętrza naszych domowych sypialni.

Uniwersalne konsole loft – jak wykorzystać ich atuty?

Stolik przyścienny w stylu loftowym to mocny trend w aranżacji wielu pomieszczeń. Salon, sypialnia i obowiązkowy przedpokój to tylko kilka z możliwych lokalizacji jego ustawienia. Konsola loft jest równie częstym gościem w gabinetach, przestrzeniach publicznych, a także domowych biblioteczkach. Ustawiona obok wygodnego fotela stanowi podest pod książkę i filiżankę towarzyszącej lekturze herbaty.

Gdzie najtaniej kupić konsolę?

Tanie konsole znajdziesz w sklepach meblowych online. Przeglądając witrynę Mirjan24 wybierzesz model zarówno rozmiarem, jak i stylem dopasowany do aranżowanej przez ciebie przestrzeni. Skorzystaj z darmowej dostawy i wybieraj spośród mebli w najniższych cenach.