Komputer PC- dla kogo będzie atrakcyjny?

pc

Kiedy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu z komputerami, na pewno bardzo szybko zobaczymy, że zdecydowana większość sprzedawanych tam sprzętów to laptopy. Ten typ komputera w zasadzie całkowicie zdominował rynek, przez co można zastanawiać się czy komputer stacjonarny ma jakąkolwiek rację bytu. Nawet osoby, które zaciekle broniły komputerów PC jeszcze kilka lat temu, dzisiaj przerzucają się powoli na laptopy. Komputery stacjonarne jednak w dalszym ciągu są sprzedawane. Czy istnieją jakieś kategorie ludzi, dla których taki komputer może być atrakcyjny?

Mobilność nie dla wszystkich jest najważniejsza

Warto zauważyć, że największą zaletą laptopów jest fakt, że są to komputery mobilne, które zawsze można gdzieś ze sobą wziąć. W przypadku komputerów stacjonarnych takiej opcji nie ma. Nie każdy jednak potrzebuje takiego rozwiązania- zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Coraz częściej zdecydowaną większość zadań wykonujemy na telefonach. Dzięki rozwojowi techniki w tym segmencie, komputerów używamy tylko do szczególnych typów zadań. Po prostu komputer przenośny może okazać się nie konieczny, jeżeli ktoś częściej korzysta z telefonu niż z komputera do podstawowych spraw.

Pozostałe zalety

Komputer stacjonarny to także niższa cena i większa możliwość personalizacji, zwłaszcza jeżeli chodzi o podzespoły. Te można swobodnie i łatwo wymieniać, jeżeli najdzie taka potrzeba. Jeżeli komuś podobają się wyżej wymienione cechy na pewno nie będzie miał żadnych problemów z tym, by dla siebie wybrać właśnie komputer stacjonarny.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną