Kierownica do Xbox Series S – jaka będzie najlepsza?

Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych padów i jest coraz powszechniej wykorzystywana przez początkujących i zaawansowanych gamingowców. Kierownica do Xbox Series S to gadżet, bez którego niemożliwe jest zachowanie pełnej płynności rozgrywki. Jaka będzie najlepsza? 

Gadżet, który wszystko zmienia

Kierownica kompatybilna z Xbox Series S wyraźnie zwiększa funkcjonalność konsoli, jednocześnie bardzo pozytywnie wpływając na immersję w trakcie gry. Dla jeszcze lepszego uczestnictwa w wirtualnym świecie koniecznie postaw na gadżet, który wykorzystuje możliwie doskonałą technologię sprzężenia zwrotnego i zapewnia maksymalnie realistyczne odczucia w trakcie kolejnych rozgrywek.

Kierownice, które współpracują z Xbox Series S, mogą wykorzystywać jeden z trzech dostępnych na rynku systemów (najtańszego i nieoddającego wrażeń z jazdy, systemu Force Feedback, w którym kierownica może stawiać opór, zależnie od sytuacji lub systemu Direct Drive, obecnie najbardziej zaawansowanego i precyzyjnego, spośród proponowanych) i powinny spełniać dodatkowy, istotny parametr – posiadać możliwie duży promień skrętu. Podczas gdy w tańszych modelach będzie on wynosił nie więcej niż 300 stopni, w droższych – nawet 900 stopni. 

Najlepsze kierownice dla Xbox Series S 

Pierwsze doświadczenia z kierownicą gamingową masz za sobą? Przetestuj produkt wyższej klasy, korzystając z oferty wynajmu w Plenti. Komfortową i emocjonującą zabawę mogą bowiem zapewnić m.in. propozycje marki Logitech, ciekawe rozwiązania proponują także inni producenci. 

  1. Logitech G920 pozostaje kompatybilna z konsolą Xbox Series S i zapewnia wysoko realistyczne doznania. W tym modelu wykorzystano system sprzężenia zwrotnego Force Feedback, maksymalny kąt obrotu wynosi zaś 900 stopni i ma możliwość płynnej regulacji. Wśród pozostałych zalet należy wymienić doskonałą jakość wykonania, hamulec, który stawia progresywny opór i ergonomiczne rozmieszczenie przycisków. 
  2. Logitech G923 to wyraźnie ulepszona wersja modelu Logitech 920, adresowana do bardziej zaawansowanych gamingowców. Zastosowano w niej bowiem nowatorski system sprzężenia zwrotnego TRUEFORCE (warto wspomnieć, że ten może nie być obsługiwany przez niektóre tytuły), a hamulec zyskał jeszcze płynniejszy opór. 
  3. Thrustmaster T248 podobnie jak w modelach Logitech – G920 i G923, w kierownicy Thrumaster T248 zastosowano system sprzężenia zwrotnego Force Feedback i maksymalny promień skrętu 900 stopni. Różnic należy szukać w ogólnym wyposażeniu – ten model jest bowiem dostępny z podłogą T3PM, wykorzystującą czujnik Halla do określania pozycji pedałów.