Kiano Elegance 13.3 – elegancki budżetowiec

kiano

Kiano Elegance 13.3 to typ laptopa kosztującego niecałe 1000 zł wyglądem przypominający MacBooka. Oczywiście zastosowane odbiega znacząco jakością od produktów amerykańskiego giganta. Niemniej jednak jest to bardzo ciekawy budżetowy Ultra mobilny laptop wykonany z plastiku połączonego z aluminium o wadze nieprzekraczającej 1.4 kg.

Model chińskiego producenta wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron n3350 Apollo Lake 1.1 GHz. Za grafikę odpowiada zintegrowana karta Intel HD Graphics 500. Oczywiście w komputerach o tej klasie nie ma co oczekiwać mocniejszej jednostki graficznej. Konfiguracji dopełniają 4 GB pamięci RAM. Zastosowano tutaj kości DDR3 taktowane z częstotliwością 1600 MHz. W modelu tym zastosowano również 32GB dysku Flash.

Laptop Kiano Elegance 13 i 3 wyposażono również w dwa porty USB 3 oraz jedno wyjście micro HDMI. Ten Ultra mobilny komputer obsługuje również protokół Bluetooth w wersji 42 oraz czytnik kart pamięci SD. Ekran ma błyszczącą powłokę. Zastosowano tutaj matryce IPS o przekątnej 13.3 cala. Maksymalna rozdzielczość ekranu to 1920×1080.

Laptopy wykonane są dosyć solidnie. W większości inne tworzywa zastosowanego do produkcji obudowy to oczywiście plastik, choć jest on bardzo elegancko połączony z aluminium które możemy znaleźć na pulpicie roboczym. Od strony wizualnej komputer prezentuje się naprawdę efektownie i można ulec wrażeniu że cała obudowa tego laptopa wykonana jest z aluminium, mimo iż w rzeczywistości w większości są to jednak dużo tańsze materiały.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną