Karta prepaid lepsza od abonamentu? Poznaj zalety oferty na kartę

Spór o to, które rozwiązanie jest korzystniejsze – abonament czy telefon na kartę – jest starszy niż wiek sporej liczby użytkowników smartfonów. W największym skrócie można napisać, że karta = wolność. Abonament z kolei to umowa, stałe opłaty i zobowiązanie. Niby racja, ale warto sprawdzić, na czym dokładnie polegają te różnice. I przy okazji podpowiadamy, dlaczego warto wybrać telefon na kartę.

Dlaczego telefon na kartę?

W dzisiejszych, niespokojnych czasach rosnącej inflacji, szczególnie warto przeanalizować comiesięczne koszty życia. Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie istotne, jeśli chodzi o płacenie rachunków za telefon. Niestraszne Ci długoterminowe kontrakty? Wolisz co miesiąc ponosić (często dość wysokie) koszty? Zdecyduj się na abonament. Musisz jednak wiedzieć, że zerwanie umowy kończy się karami finansowymi. Dlatego jeśli w trakcie jej obowiązywania trafisz na lepszą ofertę, poczekaj, aż umowa wygaśnie, by dokonać zmian. 

W przypadku telefonu na kartę takie ograniczenia Cię nie obowiązują. Jeśli korzystasz z usług operatora X, a chcesz mieć nowy numer telefonu na kartę Mobile Vikings, to możesz to zrobić niemal z dnia na dzień. Przy okazji, warto zwrócić uwagę na tego operatora. Jego oferta na kartę Perfekt Match to bardzo sensowne rozwiązanie. 

Oferta na kartę to często opcja konkurencyjna cenowo w porównaniu do umów abonamentowych. W Mobile Vikings wybierasz jeden z matchy (ofert) i masz nielimitowane SMS, MMS, rozmowy i gigabajty według planu. Jeśli potrzebujesz więcej lub chcesz korzystać z innych płatnych opcji (np. SMS premium), to doładowujesz sobie saldo, ale nigdy nie zapłacisz nic ponad to.

Zalety oferty na kartę

Paradoksalnie wybór oferty na kartę pozwoli na oszczędności, gdy będziesz chciał wymienić telefon na nowy. Jeśli Twój kilkuletni smartfon wciąż doskonale działa i sprawdza się zarówno do surfowania po sieci, jak i prowadzenia rozmów, to inwestycja na kartę będzie strzałem w dziesiątkę. Płacisz tylko za to, co zużyjesz. W wielu przypadkach niewykorzystane gigabajty (a także minuty czy SMS-y) przechodzą na następny okres rozliczeniowy, a rzeczywiste koszty korzystania z telefonu są bardzo niskie. 

Konkurencja na rynku sprawia, że operatorzy dorzucają od siebie wiele dodatkowych bonusów, dlatego, zanim podejmiesz decyzję, z którego usługodawcy skorzystać, dobrze się rozejrzyj. Pomogą porównywarki ofert dostępne w sieci albo podpowiedź kogoś zaufanego, kto wcześniej korzystał z podobnych rozwiązań.