Jakie słuchawki wybrać?

Dobra jakość dźwięku w sprzęcie do słuchania muzyki to świetne wyjście, aby oderwać się trochę od otoczenia i odpocząć. W poniższym artykule znajdziesz informacje m.in. o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu słuchawek.

Rodzaje słuchawek dousznych

Można podzielić słuchawki douszne na dwie grupy: 

  • słuchawki douszne, które posiadają mocowanie za uchem – posiadają one specjalne klipsy, które powinny zostać nałożone na ucho. Dzięki temu zachowana jest stabilna pozycja słuchawek. Nie ma to znaczenia, jakie czynności są wtedy wykonywane. Nie ma obawy, że one spadną. Świetnie sprawdzą się dla biegaczy lub pasjonatów innych sportu.
  • słuchawki douszne nieposiadające mocowania – to standardowe urządzenie, jest wkładane bezpośrednio do małżowiny usznej. Nie posiada ono mocowania, dlatego warto idealnie je dopasować do kształtu ucha. 

Czym wyróżniają się słuchawki douszne, bezprzewodowe 

Obecnie na popularności zyskują bezprzewodowe słuchawki douszne. Działają one dzięki połączeniu z technologią Bluetooth. Decydując się na zakup należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, które decydują czy produkt jest dobry, czy nie. Są to:

  • maksymalny czas pracy – jest bardzo różny, wynosi od trzech do nawet dwudziestu czterech godzin,
  • zasięg –  może wynosić nawet do 10 metrów. Zapewniona jest pełna stabilność używania, nawet w trudnych warunkach,
  • czas ładowania – warto wybrać rozwiązanie, które ma szybki czas ładowania.

Alternatywa dla słuchawek dousznych – słuchawki dokanałowe

Jeżeli ktoś nie chce się zdecydować na słuchawki douszne, warto wybrać te dokanałowe. Inaczej są one nazywane słuchawkami typy pchełki. Są one trochę mniejsze niż ich douszny odpowiednik. Dzięki temu można umieścić słuchawki bezpośrednio w kanalikach w uchu. Dodatkowo, dedykowana gumka ułatwia dopasowanie słuchawki do kształtu ucha.

Dużą zaletą słuchawek dokanałowych jest ich naprawdę dobra akustyka. Muzyka, którą odtwarza się w słuchawkach, ma czysty dźwięk, a dodatkowo słuchawki świetnie izolują wszystkie dźwięki z otoczenia.

Można rozróżnić ich dwa rodzaje, jak to było w przypadku słuchawek dousznych: wersję przewodową oraz bezprzewodową. 

Jaki rodzaj słuchawek wybrać? 

Każda osoba musi zdecydować, które ze słuchawek bardziej odpowiada jego potrzebie. Pewne jest jednak, że słuchawki dokanałowe są lepszym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport. Niezwykle ważny jest jednak komfort noszenia. Jest to bardzo indywidualna sprawa.  

Na jakie słuchawki najczęściej się decydujecie i na co zwracacie uwagę dokonując zakupu?

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną