Jaki telewizor wybrać?

W dzisiejszych czasach w dobie rozwijającej się w zawrotnym tempie technologii, w każdym domu jest co najmniej kilka sprzętów, takich jak telewizor, sprzęt grający czy odbiornik radiowy. Marki zajmujące się produkcją takiego sprzętu co chwilę wypuszczają jakiś nowy model prześcigając się z konkurencją. Aby dokonać dobrego wyboru przy zakupie np. telewizora trzeba nie tylko znać nowości na rynku, ale także liczne funkcje i dane techniczne. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się co to jest telewizor Smart TV i jakie ma zalety.

  1. Co to jest Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?
  2. Zalety Smart TV.
  3. Systemy operacyjne w telewizorach Smart TV?
  4. Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?
  5. Ile kosztują telewizory Smart TV?
  6. Czy warto kupić telewizor Smart TV?”

Co to jest Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?

Dzisiejsze telewizory nie przypominają tych pierwszych modeli. Zmieniły się nie tylko wizualnie i wielkościowo, ale przede wszystkim w środku. Do ich produkcji zostały wykorzystane nowoczesne technologie, pozwalają nie tylko na obejrzenie kilku kanałów (tak jak to było kiedyś), ale również na wykupienie szerszej oferty programów, słuchanie muzyki, korzystanie z internetu i różnych ułatwiających korzystanie z telewizji aplikacji.

Smart TV to bardzo popularna technologia, która na początku miała dość ograniczone funkcje. Dzisiaj jednak jest już inaczej, Smart TV posiada wiele możliwości.

Czym telewizor Smart TV różni się od zwykłego? Właśnie tym, że oprócz podstawowych funkcji jak oglądanie telewizji, posiada wbudowany internet, a co za tym idzie, mamy dużo więcej możliwości, możemy korzystać z internetu, przeglądać strony, mieć dostęp do ogromnej bazy filmów i seriali.

Więcej można poczytać na stronie https://www.neonet.pl/technologie/smart-tv.html.

Zalety Smart TV?

Telewizja Smart Tv to doskonała technologia, która pozwala na podłączenie do telewizora sieci wi –fi. Dzięki temu możemy nie tylko serfować po internecie używając przeglądarki, ale również oglądać filmy, seriale i programy z takich stron jak Netflix czy HBO. Można mieć dostęp do ogromnej liczby dobrych filmów bez podłączania kabla z komputera do telewizora, co znacznie ułatwia oglądanie.

Zalety Smart TV to również łatwy dostęp do przeglądarki internetowej oraz mediów społecznościowych, których w dzisiejszych czasach używa się codziennie.

Systemy operacyjne w telewizorach Smart TV?

Jest kilka rodzajów systemów Smart TV, w zależności od marki telewizora. Najpopularniejsze to:

  • Smart Hub (Tizen) – w telewizorach marki Samsung,
  • WebOS Tv – dotyczy marki LG,
  • My Home Screen – telewizory firmy Panasonic,
  • Android Tv – Sony, Sharp, TCL, Philips.

Każdy z tych systemów ma swoje plusy i minusy, ale są na tyle łatwe w obsłudze, że nie powinny stanowić żadnego problemu.

Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

W telewizorach Smart TV oprócz podstawowej funkcji oglądania telewizji, możemy korzystać z aplikacji, które możemy ściągać odpowiednio do naszych potrzeb.

Zdecydowanie najbardziej popularną aplikacją stał się Netflix. Jest to ogromna baza dobrych filmów, zarówno tych starszych, ponadczasowych, jak i tych najnowszych. Netflix jest bardzo wygodną aplikacją i posiada wiele wspaniałych funkcji, jak na przykład pomijanie czołówek w serialach.

Kolejną popularną aplikacją jest Player, na którym znajdziemy nie tylko filmy, ale również programy telewizyjne i seriale, pogrupowane w odpowiednie kategorie, ułatwiające wyszukiwanie.

Do oglądania filmów czy seriali doskonale sprawdzają się też aplikacje: HBO GO czy Ipla.

Dzięki Smart TV możemy także słuchać ulubionej muzyki poprzez aplikacje You Tube czy Spotify, a dla osób lubiących oglądać zdjęcia na dużym ekranie jest też aplikacja odtwarzająca fotografie.

Smart TV przewidział również coś dla maniaków social mediów i stworzył aplikacje, dzięki którym z łatwością można otworzyć Facebooka czy Instagram.

W prosty sposób można również otworzyć przeglądarkę internetową i bez problemu przechodzić z jednej strony internetowej na drugą.

Ile kosztują telewizory Smart TV?

Cena telewizorów Smart TV jest zróżnicowana i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wielkość telewizora czyli wielkość ekranu oraz matryca mają wpływa na cenę odbiornika. Na cenę ma również wpływ marka telewizora oraz ilość funkcji i jakość obrazu.

Warto się również zastanowić nad takimi parametrami jak klasa energetyczna, kształt ekranu, typ wyświetlacza oraz system operacyjny.

Telewizor Smart TV można kupić już od 800 zł, ale będzie to odbiornik o małym rozmiarze, uboższych funkcjach oraz gorszym ekranie. Natomiast w przedziale 1500 – 2000 zł znajdują się już naprawdę dobre telewizory.

Na stronie https://www.neonet.pl/ znajduje się szeroki wybór telewizorów Smart TV o różnych parametrach i cenach. 

Czy warto kupić telewizor Smart TV?”

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu, określając swoje potrzeby. Jednak Smart TV to duże ułatwienie i w dzisiejszych czasach taki odbiornik to raczej standard w prawie każdym domu. Możliwość podłączenie telewizora do internetu to ogromna zaleta tej technologii, która będzie wykorzystywana codziennie przez wszystkich domowników.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną