Jaki Internet sprawdzi się dla małych firm?

Małe firmy potrzebują dobrego i niezawodnego Internetu do pracy. Tylko wtedy mają szansę rozwinąć swój biznes i trafić do największego grona klientów. Jaki Internet wybrać do firmy, w której pracuje jedna lub zaledwie kilka osób? Podpowiadamy.

Jakie znaczenie ma Internet w funkcjonowaniu małych przedsiębiorstw?

Internet bez dwóch zdań przyczynił się do zmian w małych przedsiębiorstwach. Dzięki sieci możliwe jest poszerzenie zasięgu działalności firmy, a także został ułatwiony dostęp do informacji. Małe firmy mogą również wykorzystywać Internet do promowania swoich produktów i usług oraz do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Dzięki dostępowi do sieci łatwiej możesz prowadzić swój biznes, korzystając z różnego rodzaju narzędzi i usług online, w tym księgowości czy zarządzania zasobami finansowymi.

Jaki powinien być Internet przy prowadzeniu biznesu?

Przy wyborze najlepszego Internetu dla biznesu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, ważna jest szybkość transferu, która umożliwia komfortowy dostęp do danych i aplikacji online. Po drugie, należy wybrać stabilne połączenie (najlepiej światłowód), które nie spowoduje przerw w dostępie do Internetu. Jako przedsiębiorca, powinieneś również zwrócić uwagę na opcje dodatkowe takie jak: możliwość korzystania z sieci VPN czy innych oferowanych przez operatora rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa.

Oferty Internetu, które sprawdzą się do prowadzenia małej firmy

W poszczególnych miastach Polski, oferty operatorów mogą się od siebie różnić. Przedsiębiorcy z dużych miast zwykle mają szansę korzystać z szybszego łącza i przebierać w większej liczbie propozycji niż ci, którzy prowadzają swoje firmy w małych miastach. Sprawdziliśmy, jak wyglądają oferty Internetu dla firm w trzech miastach: Toruniu, Sosnowcu i Częstochowie.

Internet w Toruniu jest całkiem szybki. ​​Internet światłowodowy FTTH oferuje średnią prędkość pobierania – 190,3 Mb/s i wysyłania – 79,2 Mb/s. Najpopularniejszy dostawca Internetu w Sosnowcu w kategorii Internetu światłowodowego to Netia. Przedsiębiorcy prowadzący biznes w tym mieście mogą liczyć na prędkość łącza na poziomie odpowiednio: 189,7 Mb/s, i 76,9 Mb/s.

Internet w Częstochowie jest zdecydowanie najwolniejszy. Przedsiębiorcy, korzystający z Internetu światłowodowego FTTH, odnotowują takie parametry: pobieranie: 141,2 Mb/s, wysyłanie: 58,8 Mb/s.

Podsumowanie

Internet to dziś narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa. Jeśli Twój biznes opiera się na kontakcie z klientami z innych miast, wybierz ofertę dostawcy, który zagwarantuje Ci najszybsze łącze.