Jak szybko zamówić taksówkę?

Taksówki już nie trzeba łapać na ulicy. Możliwe jest wcześniejsze umówienie kursu, a także zamówienie przewozu w przypadku nagłej sytuacji. Telefon do firmy świadczącej usługi taksówkarskie jest sprawdzonym i szybkim sposobem na zorganizowanie transportu z punktu A do punktu B. Współcześnie jednak klienci coraz częściej korzystają z dedykowanych aplikacji, które usprawniają ten proces jeszcze bardziej. Sprawdź, co jest wygodniejsze!

Zamawianie taksówki przez telefon i Internet

Tradycyjnym sposobem zamówienia taksówki jest wykonanie telefonu do wybranej firmy.  Konieczne jest wyszukanie odpowiedniego numeru i uzyskanie połączenia, co może zająć nieco czasu. W dobie rozwiniętego Internetu zadanie to jest prostsze. Zamawianie taksówki przez Internet wiąże się z podaniem dnia, godziny i miejsca, a także preferowanego sposoby płatności.

Pilne zamówienie profesjonalnego przewozu jest możliwe dzięki wyszukiwarce, która wskaże najbliższą i najlepiej ocenianą firmę taksówkarską. Telefon odbiera pracownik, który przyjmuje zgłoszenie i kieruje pod wskazany adres kierowcę. Klient musi wówczas podać dokładny adres lub punkt orientacyjny, w którym będzie oczekiwał. Pracownicy są profesjonalistami, znają topografię miasta i okolicy, by zorganizować transport w jak najkrótszym czasie. Jak podpowiadają pracownicy firmy Adam Nowak „EURO-TAXI”, są w stanie z góry podać czas oczekiwania na usługę oraz jej przybliżoną cenę.

Zamawianie taksówki przez aplikację

Wyjściem naprzeciw potrzebom klientów było stworzenie dedykowanych aplikacji. Działają one w oparciu o dane GPS, które pozwalają na zlokalizowanie położenia klienta. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest również śledzenie zamówionej taksówki oraz otrzymywanie niezbędnych powiadomień.

Popularne zamawianie taksówki przez aplikację eliminuje problem oczekiwania na połączenie z firmą, w wielu przypadkach ułatwia rozliczanie. Wiele z nich bowiem umożliwia zarejestrowanie karty płatniczej, a więc płatności bezgotówkowych. Zlecenia przewozu osób można dokonać za pomocą kilku kliknięć, a więc niezwykle szybko i sprawnie.

Aplikacje są proste w obsłudze, czytelne i funkcjonalne, często nie wymagają rejestrowania konta użytkownika. Oferują atrakcyjne zniżki i promocje, możliwość zamówienia najbliżej znajdującej się taksówki. Możliwe jest wybranie modelu samochodu oraz kierowcy, który będzie znał np. język angielski. Ważną korzyścią korzystania z takiego rozwiązania jest możliwość zamówienia pojazdu z większym bagażnikiem, fotelikiem dla dziecka lub odpowiednimi zabezpieczeniami dla zwierzęcia.