Jak sprawdzić pozycję strony w Google?

Plasowanie się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania to cel każdego posiadacza strony internetowej – od tego bowiem zależy widoczność w sieci, popularność witryny oraz liczba odwiedzających ją osób. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak sprawdzić swoją pozycję w Google. Aby to zrobić, należy wiedzieć, na jakie słowa kluczowe pozycjonowana jest dana witryna. Przeczytaj więcej na ten temat

Odpowiedni dobór słów kluczowych – podstawa w skutecznym pozycjonowaniu

Aby dowiedzieć się, jak skuteczne jest pozycjonowanie stron www, należy poznać słowa kluczowe, na które optymalizowana jest dana witryna. Powinny być one powiązane tematycznie z branżą, w jakiej działa firma oraz ze świadczonymi usługami czy sprzedawanymi produktami. Dobierając te frazy, należy zastanowić się, jakie wyrażenia będą wpisywane w wyszukiwarkę przez internautów oraz na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się konkurencja. Po otrzymaniu zestawu fraz do wykorzystania należy umieścić je w treściach na stronie – obecnie podkreśla się rolę ich naturalnego wplatania w tekst oraz zachowania unikalności i wysokiego poziomu merytorycznego prezentowanych informacji.

Warto pamiętać, że każda fraza kluczowa ma określoną liczbę wyszukań – wskazuje ona, ile razy w ciągu miesiąca internauci wpisywali ją w wyszukiwarkę. Istnieją specjalne narzędzia pomagające to ustalić – korzystając z nich, można wybrać najtrafniejsze słowa, zgodne z zawartością swojej witryny i działalnością firmy. Dopiero wiedząc, na jakie frazy pozycjonowana jest strona, można sprawdzić jej pozycję w Google.

Dlaczego warto znajdować się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google?

Każda agencja SEO dąży do tego, aby witryny jej klientów znajdowały się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pozycjonowanie sklepów, blogów, stron internetowych – starannie dobrane słowa kluczowe oraz profesjonalnie realizowane działania pozycjonerskie są podstawą sukcesu. Bycie na szczycie w Google oznacza:

  • zwiększenie świadomości marki i rozpowszechnienie jej wizerunku wśród użytkowników sieci,
  • większe szanse na zdobycie nowych klientów,
  • możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców poprzez skuteczny marketing internetowy,
  • wyższe zyski z działalności – pozyskiwanie klientów jest proste, jeśli zajmuje się wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Jak sprawdzić pozycję swojej strony w Google?

Płacąc za pozycjonowanie stron i SEO, każdy inwestor chce wiedzieć, jak skuteczne są podejmowane działania – w tym celu sprawdza miejsce swojej witryny w Google. Może zrobić to ręcznie, wpisując w wyszukiwarkę słowa kluczowe, na które pozycjonowana jest witryna. To dość czasochłonne zajęcie, zwłaszcza jeśli wybranych zostało wiele fraz. Wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnie zaprojektowanych narzędzi – z ich pomocą można zweryfikować pozycję domeny w wybranym czasie oraz przeprowadzić analizę skuteczności doboru słów kluczowych, poznać historię, dokonać analiz i sporządzić raporty niezbędne w bieżącym monitorowaniu sytuacji witryny.